29 Mayıs 2024
19.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALTUNHAN: SESİMİ DUYURMAK İÇİN OTOBÜS YAKACAĞIM

ALTUNHAN: SESİMİ DUYURMAK İÇİN OTOBÜS YAKACAĞIM

-

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, Haziran ayında yapılacak otogar ihalesine tekrar katılacağını açıkladı. İşletmesini yaptığı otogarla ilgili bugüne kadar birçok haksızlığa uğradığını söyleyen Alturhan, yaklaşık 10 yıl önce bir otobüsünü yaktığını hatırlatarak, “daha önce yaptığım bir eylemi tekrar yapacağım. Bu memlekette dikkat çekmediğin zaman kimse seninle ilgilenmiyor. Trafiğe kapalı kimsenin olmadığı yerde bir otobüsü ateşe vereceğim” dedi.

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, düzenlediği basın toplantısında Haziran ayında yapılacak olan Otogar işletme ihalesine tekrar katılacağını açıkladı.
Altunhan, “Edirne Belediyesi Otogarı Haziran Ayı’nda ihaleye çıkartıyor. Edirne Otogarı’na belediye 15 milyon + KDV para istiyor. Bu 20 milyona tekabül ediyor. 20 milyon lirada bunun 10 sene masrafı var, 40 milyon lirayı çıkaracak. 10 sene çalıştırdığı elamanlarının tazminatları var. Pandemiden önce olsa bunu kaldırabilirdi ama şu anda kaldırmayacak” dedi.

Altunhan, daha önce kendisine ait olan ancak kapatılan firmanın adına Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahte kontratla sicili onayladığını hatırlatarak, 2019 yılından bu yana haksızlığa uğradığını, ancak sesini duyuramadığını söyledi.
Altunhan, “2019 yılından beri ben burada haksızlığa uğruyorum. Benim her dakika zararım oluyor, param gidiyor. Ben hakim, savcı değilim ama kanunları çok iyi bilen biriyim. Göz göre göre burada bir sahtekarlık var. Bu sahtekarlığın bedelini de Ticaret Odası ödeyecek. Başkan ödemeyecek, Ticaret Odası ödeyecek. Ama şimdiden bunun tedbirini alsınlar. Orada bulunan meclis üyeleri başkana bunun hesabını sorsunlar. Birde kamuoyunda açıklama getirsinler.
Otogarın değerini düşüren Edirne Ticaret Odası Başkanıdır. Çünkü hiç kimse buraya gelip de 20 milyona ihaleyi alıp, 20 milyonda masraf etmez. Bende vermem. Usuldendir ihaleye girip gelenlere hoş geldin diyeceğiz. Adet yerini bulsun diye biraz da yükselteceğiz ondan sonra birisine diyeceğiz ki hayırlı uğurlu olsun. Ben açık sözlüyüm; benim işime gelmez, bu paralar burada kazanılmaz. 1-2 yıl sonrada hızlı tren geliyor, hızlı tren geldikten sonrada bu otogar masrafını çıkarmaz. Ne elektriğini, ne suyunu, ne de çalışanlarının masraflarını çıkarmaz.
Yıllardan beri bir tane çığırtkan, bir tane simsar çalıştırmadık. İnsanların burada rahat etmesi için elimizden geleni yaptık. Hatalarımız olmuş mudur? Hatasız kul olmaz. Çokta hatamız olmuş olabilir. Bundan sonra daha çok haksızlığa uğrarsam, buna göz yumulursa daha önce yaptığım bir eylemi yapacağım. Bu memlekette dikkat çekmediğin zaman kimse senle ilgilenmiyor. Trafiğe kapalı kimsenin olmadığı yerde bir otobüsü ateşe vereceğim” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side