20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEARPACI: YENİ YERLEŞİMDE OKUL YATIRIMLARI OLACAK

ARPACI: YENİ YERLEŞİMDE OKUL YATIRIMLARI OLACAK

-

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, yeni yerleşim bölgesinde ilkokul, ortaokul ve lise yatırımları olacağını söyledi.

Edirne’deki eğitim çalışmaları hakkında bilgiler vermek üzere basın toplantısı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Sivil Toplum Kuruluşları tarafından sık sık gündeme getirilen ‘okul yetersizliği’ konusunda da açıklama yaptı. Özellikle yeni yerleşim bölgesinde okul yatırımları olacağını belirten Arpacı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Edirne ziyaretinde söz konusu çalışmaları açıklayacağını ifade etti.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni okul konusunda Bakanlığımızın yatırımları olacak. Edirne ili özelinde de yatırım programında olan okullarımız var. Bakanımız Edirne’ye teşrif ettiği zaman onların müjdesini verecek. Bakanlık düzeyinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle yeni yerleşim yerlerine ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde çalışma yapıyoruz. Fizibilitelerini, çalışmalarını yaptık. Bakanımız geldiği zaman onları açıklayacak. Merkezde ve ilçelerde birçok yeni okul yaptık aslında. Toplam derslik sayımız 3 bin 980. Okullaşma oranlarına baktığımız zaman bu da bize veri veriyor. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 15. 2002 ile 2020 yılları arasında toplam 67 tane okul, 827 derslik yapıldı. İhtiyaç oldukça yapılmaya devam edecek.” dedi.

Köy okullarının açılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini de vurgulayan Arpacı, “Müjdeleri bekleyin” dedi.
Arpacı, “Edirne’de 20 tane köy yaşam merkezi açıldı. Bu konuda Bakanımız açıklamada bulundu. Bizler de Edirne’de inşallah bu çalışmaları yürüteceğiz. Bakanlık ve Valiliğimizle koordineli olarak yürütüyoruz bunları. İnşallah onları da açacağız, o müjdeleri de bekleyin.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side