27 Haziran 2022
16 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞKORONAVİRÜSÜ 56 GÜNDE YENDİ, TABURCU OLDU

KORONAVİRÜSÜ 56 GÜNDE YENDİ, TABURCU OLDU

-

İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Baş, yakalandığı korona virüsü 56 günde yendi ve hastaneden taburcu oldu. Hastane çıkışında ailesi ve partililer tarafından çiçekle karşılanan Baş, “21 gün yoğun bakımda kaldım, zorlu bir yaşam mücadelesi verdim. Yaşamanın ne kadar güzel olduğunu maalesef Kovid bize öğretti” dedi.
 

 İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi 58 yaşındaki Mevlüde Baş, 56 günlük mücadele sonunda koronavirüsü yenerek, tedavi gördüğü Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nden taburcu oldu. Yürümekte zorluk çektiği için tekerlekli sandalyede hastaneden taburcu olan Baş’ı İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir ve partililer çiçekle karşıladı. İl Başkanı Ekrem Demir, Mevlüde Baş’a geçmiş temennisinde bulundu.

Demir, “Mevlüde Hanımın taburcu olmasından dolayı çok sevinçliyiz. Çok zorlu bir mücadeleden sonra aramıza döndü. 56 gündür tedavi görüyor, her zaman haber aldık. Başta Sağlık İl Müdürlüğüne, hastane personeline çok teşekkür ediyorum. Tekrar geçmiş olsun diyorum” dedi.

Hastanede kaldığı 56 günün 21 gününün yoğun bakımda geçtiğini söyleyen Baş, verdiği zorlu yaşam mücadelesini anlattı.

Baş, “zorlu bir yaşam mücadelesi verdim. Yaşamanın ne kadar güzel olduğunu maalesef kovid bize öğretti. 21 gün yoğun bakımda kaldım. Bu sürede yaşayan ölülerin arasında olmak hem insanı psikolojik açıdan hem de nasıl bir ortamda yaşadığımızdan çok etkilendim. Hayat gerçekten çok güzel. Doğada oksijen, kirletmeyim. İnsanların bu dönemde çok saygılı olması lazım. Aşıların çok hızlı yapılmasına rağmen bu Kovid’in kime ne yapacağı belli değil. Bana çok şey yaptı ama ben onu üzerimden atmayı başardım. Hayatıma kaldığım yerden daha güzel başlayacağım” dedi.

 Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Baş, koronavirüse yakalandığından habersiz ilk doz aşısını olduktan sonra kendisinde bir takım belirtiler başladığını, ancak evde beklediği beş günün faturasını ağır ödediğini söyledi.

Baş, “Ben ilk Biontech aşımı oldum gayet sağlıydım. Ancak ertesi gün bende ufak belirtiler başladı. Yan etki dedik ve ben 5 gün evde hatalı bir bekleyiş yaptım. Hastaneye geldim, doktorların söylediğine bakılırsa aşıdan önce virüsü kapmışım. Üzerine de aşı olunca durum bu hale geldi. Hastaneye gelmemle birlikte hastalığım hızlı bir şekilde ilerledi. Bütün ciğerlerim büzüşmüş, bütün gözeneklere kovid diz çöküyor ve o gözeneklerin açılması da vücudun sağlıklı, doktorların azimle, benim mücadele etmemle alakalı diye düşünüyorum” dedi.

Baş, hastanede kaldığı süre içinde en çok çalışmayı özlediğini anlattı.

Baş, “En çok çalışmayı özledim, siyaseti özledim. Beni hayata bağlayan güzel şeyleri yapmayı özledim. Bundan sonra daha iyisini daha düzgününü yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Hiçbir zaman siyasi konuda da vicdanla cüzdan arasında sıkışmayacak gururlu bir Tür kadınıyım” dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi