12 Ağustos 2022
20.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞTÜRK SAĞLIK SEN’DEN DİKKAT ÇEKEN EYLEM

TÜRK SAĞLIK SEN’DEN DİKKAT ÇEKEN EYLEM

-

Sağlık çalışanları ‘artık öldük’ diyerek sağlık çalışanı üzerine toprak attı. Türk Sağlık Sen Edirne Şubesi, Sultan I. Murat Devlet Hastanesi önünde sağlık çalışanlarına döner sermayelerin ödenmesi ve yeni bir düzenleme yapılması gerektiğine yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi. Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, “Yaşarken kıymetimizi bilmediniz, öldükten sonra bilseniz ne olur?” diye sordu. Basın açıklamasından sonra sağlık çalışanının üzerine toprak atıldı.
 

 

Türk Sağlık Sen Edirne Şubesi, Sultan I. Murat Devlet Hastanesi önünde sağlık çalışanlarına döner sermayelerin ödenmesi ve yeni bir düzenleme yapılması gerektiğine yönelik basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının sonunda ‘artık öldük’ diyen sağlık çalışanlarını temsilen bir hemşirenin üzerine toprak atıldı.

Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, yaptığı basın açıklamasında “Emekleri ödenmeyecek kahramanlarımızın özlük hakları ve çalışma koşullarını iyileştirin diyerek haklı talepleri tekrar gündeme getirerek çözüm istiyoruz.” dedi.

Türk Sağlık Sen Hastane Temsilcisi Özcan Arslan, “ Haklarımızı alamıyorsak artık niye alamıyoruz demeye çağırıyoruz.” diyerek Edirne’den tüm Türkiye’deki meslektaşlarına seslendi. Arslan, “Türkiye geneli sağlık çalışanı arkadaşlarımıza sesleniyoruz; ölmekten bıkmadınız mı?” diye sordu.

Basın açıklamasının sonunda bir sağlık çalışanı üzerine toprak atıldı. Dikkat çeken eylemle Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, “Yaşarken kıymetimizi bilmediniz, öldükten sonra bilseniz ne olur?” diye sorduklarını belirtti.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi