26 Haziran 2022
28 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAĞIMLILIKTAN UZAK NESİLLER İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

BAĞIMLILIKTAN UZAK NESİLLER İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

-

Yeşilay tarafından bağımlılıkla mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak bisiklet turu düzenlendi. Yaklaşık 500 gönüllünün katıldığı etkinlikte Atatürk Anıtı önünden başlayan bisiklet turu, Karaağaç Lozan Anıtı önünde tamamlandı.

Yeşilay tarafından bu yıl 10’ncusu düzenlenen bağımlılıkla mücadele bisiklet turu etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı önünde toplanan gönüllüler arasında 1.5 yaşında bebekleriyle katılan aile de vardı.

Banu ve Murat Gelmez çifti, Yeşilay ekibine düzenledikleri etkinlikten dolayı teşekkür etti.

Banu Gelmez; “2 hafta önce duyurusunu gördük. Biz zaten Edirne’yi bisikletlerle sürekli geziyoruz. Edirne’ye yeni geldik bisikletlerle gezmeyi seviyoruz. Turist çok fazla olduğu için bisikletlerle daha kolay oluyor. Bu şekilde her yeri keşfediyoruz” dedi.

Murat Gelmez; “Bizde önceden motosiklet sevdası vardı. Motosikleti elimizden çıkardık, daha sağlıklı ve güvenli olduğu için bisiklet aldık. Yeşilay ekibine bu güzel etkinlik için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeşilay Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, 81 ilde eş zamanlı düzenlenen bağımlılıkla mücadele bisiklet turu etkinliğine katılımın fazla olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Bilgiç, “81 ilde Yeşilay’ın gençlerimize ve tüm toplumumuza bağımlılıklara karşı spor bisikletini sevdirmek, sağlıklı yaşamı sevdirmek amacıyla 81 ile eşzamanlı olarak bisiklet turu var. Bizde Edirne olarak bisikleti seven okullarımızla, gençlerimizle, bisiklet gruplarımızla beraber bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız; çocuklarımızın, gençlerimizin ve toplumun tüm kesimlerinin bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşama kavuşmaları. Bağımlılıklarla mücadele ederken sportif ve kültürel etkinliklere değer vermelerini göstermek, teşvik etmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Güzel bir katılım oldu. Destek veren kuruluşlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeşilay Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak, Yeşilay olarak beş alanda bağımlılıkla mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bayrak, “Yeşilay olarak 5 alanda bağımlılıkla mücadele çalışmalarımız sürüyor. 10’uncusu düzenlenen bisiklet turu etkinliğine 150 binden fazla katılım sağlandı. Tüm amaç; halkımızın, insanlarımızın iyi ve sağlıklı yaşaması. Katılımlarından dolayı bütün katılımcılara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence de bağımlılıkla mücadelede sporu önemsediklerini ifade etti.

Yence, “Gençliğe sporla ulaşmak istiyoruz. Onları zihinde tutmak istiyoruz. Bağımlılıkla mücadelede sporu önemsiyoruz” dedi.

Daha sonra Atatürk Anıtı önünden start alan bisiklet turu, Karaağaç Lozan Anıtı önünde tamamlandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi