20 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAHARIN GELİŞİ, KEŞAN DALLIĞI’NDA KUTLANDI

BAHARIN GELİŞİ, KEŞAN DALLIĞI’NDA KUTLANDI

-

Keşan’da düzenlenen geleneksel Keşan Dallığı’nda vatandaşlar, baharın gelişini dolasıya kutladı.

Geleneksel Keşan Dallığı, dün Kılıçköy Korusu’nda gerçekleştirildi. Sabahın erken saatlerinden itibaren Kılıçköy Korusu’nu dolduran vatandaşlar, bolluğun ve bereketin simgesi baharın gelişini hep birlikte kutladı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dallığa katılan vatandaşlara Hıdırellez bereket kesesi hediye etti.

Dallık ateşi; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, AK Parti Edirne Milletvekili Adayı Tarık Hatipler ve AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce tarafından yakıldı.
Milletvekili Aksal, Dallığı büyük bir coşku ile kutladıklarını ifade etti.

Aksal, “Hıdırellez, Atalarımızdan gelen eski bir geleneğimiz. Bereketi, bolluğu, baharın gelişini temsil ediyor. Tüm vatandaşlarımızla dallığı büyük bir coşku ile kutluyoruz. Bugün sabahın erken saatlerinde kutlamalar başladı. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu ise, dallık şenliklerine yaklaşık 20 bin kişinin katıldığını belirtti. Helvacıoğlu, “Pandemide bir dönem ara verdik. Gönül belediyeciliği döneminde dallık sadece bir piknik havasında değil, eğlence, şenlik havasında geçiyor. Dallık ateşimizi yaktık, çocuklarımıza yönelik etkinliklerimiz ve programlarımızla vatandaşımıza dokunuyoruz. 20 bine yakın katılım var. Dallık Keşan’ın bir markası ve tüm Trakya’ya örnek oluyor. Çok güzel bir atmosfer söz konusu. Merkezimizde insan, merkezimizde hizmet var.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side