24 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBALKAN SENFONİ ORKESTRASI’NDAN BÜKREŞ’TE MUHTEŞEM KONSER

BALKAN SENFONİ ORKESTRASI’NDAN BÜKREŞ’TE MUHTEŞEM KONSER

-

Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te konser veren Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası, Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te konser verdi. Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in şefliğindeki orkestra; Prof. Sevil Ulucan Weinstein ve Bas Bariton Burak Bilgili’nin de misafir sanatçı olarak katıldığı konserde, Batı ve Doğu müziğine ait eserlerin yanı sıra türkü ve marşlarla Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doruğa çıkardı.

Sanatseverler Balkan Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen eserlerle müzik ziyafeti yaşarken; konser sonunda seslendirilen marşlara ise tüm salon ayağa kalkarak eşlik etti.

Orkestra Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer, sanatseverlere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşattıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side