20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞKAN GÜRKAN, DEPREMİN VURDUĞU MALATYA’DA

BAŞKAN GÜRKAN, DEPREMİN VURDUĞU MALATYA’DA

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, depremin vurduğu Malatya’ya gitti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile birlikte depremzedelerle bir araya gelen Başkan Gürkan, “Sadece Malatya’da değil, tüm deprem bölgelerinde yaraları tamamen sarana kadar çalışmak; bizim bu vatana, bu millete olan borcumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile birlikte depremden etkilenen Malatya’yı ziyaret etti. Depremden etkilenen bölge halkı ile bir araya gelen heyet, bölgede acil ihtiyaç olan barınma sorununa dikkat çekti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, depremin ilk gününden bu yana destekleriyle bölge halkını yalnız bırakmayan Kırklareli ve Edirne halkına teşekkürlerini iletti.
Ağbaba, “Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler olarak depremin yaşandığı her yerdeyiz. Mehmet başkanımız bütün sorunlarımız ile ilgileniyor, Recep Başkanımız da aynı şekilde her gün arayarak ihtiyaçlarımızı soruyor ve hemen giderilmesini sağlıyor. Bizler depremin yaşandığı günden beri buradayız ve Trakya’nın gücünü arkamızda hissediyoruz.” dedi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Belediye Başkanı Recep Gürkan da, deprem bölgesindeki yaralar tamamen sarılana kadar çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
Gürkan, “Deprem ile yaşamayı hızlı bir şekilde öğrenmemiz gerekiyor. Bugün Malatya’dayız, geçtiğimiz günlerde Hatay ve Elbistan’ı da ziyaret etmiştik. Edirneli hemşehrilerimizin bu bölgeye gönderdiği dayanışma malzemelerinin en hızlı şekilde ulaşması ve en iyi şekilde kullanılması için burada koordinasyonu sağlıyoruz. Edirne Belediyesi olarak ekiplerimizle beraber Malatya’ya geldik. Malatya’da çok büyük bir yıkım var 1500’ün üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumda, Malatya’da hiçbir binada ışık yok. 500 bin kişinin yaşadığı bir şehirde hiçbir binada ışık olmaması o kişilerin ya sokakta olduklarını ya da bu bölgeden gittiklerini gösteriyor. Bizim izlenimimiz ise ciddi şekilde çadır ihtiyacı olduğunu ve konteyner ihtiyacı olduğunu buradan net şekilde söyleyebilirim. Trakya olarak elimizden gelenin, gücümüzden gelenin çok daha fazlasını yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Sadece Malatya’da değil tüm deprem bölgelerinde yaraları tamamen sarana kadar çalışmak bizim bu vatana, bu millete olan borcumuzdur.” ifadelerini kullandı.

Gürkan, depremin 19. gününde de Malatya’nın Akçadağ ilçesindeki Aksaray, Bahri ve Aydınlar köyüne de giderek, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side