20 Haziran 2024
37.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞPEHLİVAN CENGİZHAN ŞİMŞEK MEMLEKETİNDE KONVOYLA KARŞILANDI

BAŞPEHLİVAN CENGİZHAN ŞİMŞEK MEMLEKETİNDE KONVOYLA KARŞILANDI

-

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin Başpehlivanı olan Cengizhan Şimşek, memleketi Antalya’da görkemli bir törenle karşılandı. Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek ve ikinci Mustafa Taş, konvoy eşliğinde hemşerilerini selamladı.

661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Altın Kemer ile ilk üç dereceyi kazanarak büyük bir başarıya imza atan Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü başpehlivanları Antalya’ya gelişlerinde coşkuyla karşılandı. Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek ve ikinci Mustafa Taş, konvoy eşliğinde halkı selamladı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Güreşçilerin hepsiyle ayrı ayrı gurur duyduğunu belitti. Böcek, “Tarihi Kırkpınar’a Antalya’nın damgasını vuran kıymetli güreşçilerimizin alnından, kıymetli anne babalarının da ellerinden öpüyorum” diyerek, Osman Aynur’un bir kez, İsmail Balaban’ın da iki kez altın kemeri Antalya’ya getirdiğini hatırlattı.

Böcek, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımda da 2019 yılında Ali Gürbüz, Büyükşehir’in güreşçisi olarak Kırkpınar’da başpehlivan olmuştu. Bugün de burada başpehlivan kardeşlerimiz başta Cengizhan Şimşek olmak üzere Mustafa Taş ve İsmail Balaban oğlumu öpüyorum. Onlar benim manevi evlatlarım. Bundan sonra aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Pehlivanlara altın hediye eden Böcek, Kırkpınar kupasını kaldırarak halkı selamladı. Başkan Muhittin Böcek, daha sonra pehlivanları makamında ağırladı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side