2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBAŞPEHLİVANA ALTIN KEMERİ BAKAN KASAPOĞLU TAKTI

BAŞPEHLİVANA ALTIN KEMERİ BAKAN KASAPOĞLU TAKTI

-

661’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı olan Cengizhan Şimşek’e altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı.

Bu yıl 661 incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, dün final güreşleriyle son buldu.

14 boyda 2 bin 475 pehlivanın ter döktüğü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Mustafa Taş’ı puanlamada mağlup eden Cengizhan Şimşek Kırkpınar Başpehlivanı oldu.

Final güreşinin ardından Sarayiçi Er Meydanı’nda ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapolu’nun yanı sıra Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile çok sayıda eski milletvekili ve belediye başkanı katıldı.

Türkiye’nin Başpehlivanı Cengizhan Şimşek, kürsüye 07 Antalya yazan atkısıyla çıktı.

Törende başpehlivanlara ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Başaltında dereceye giren pehlivanlara ödüllerini Vali Kürşat Kırbıyık ile Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.

Geçen yılın başpehlivanı Ali Gürbüz tarafından Er Meydanında bayrağın göndere çekilmesiyle başlayan 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yeni başpehlivan Cengizhan Şimşek’in bayrağımızı gönderden indirmesi ile son buldu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi