12 Ağustos 2022
21.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBEYAZIT SANSI, MEZARI BAŞINDA ANILDI

BEYAZIT SANSI, MEZARI BAŞINDA ANILDI

-

Kırkpınar Marşı’nın söz yazarı ve bestekarı, emekli eğitimci yazar, Edirne aşığı Beyazıt Sansı, vefatının ikinci yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Edirne aşığı, emekli eğitimci yazar, Kırkpınar Marşı’nın söz yazarı ve bestekarı Beyazıt Sansı, 16 Mayıs 2020 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Vefatının ikinci yıldönümünde sevenleri Beyazıt Hocayı unutmadı.

Beyazıt Sansı için Karaağaç Mahallesi mezarlığındaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Oğlu Seven Sansı ve yakın dostlarının katıldığı törende Müftülük duahanı Nuri Böcekbakan tarafından dua okundu.

Beyazıt Sansı’nın oğlu Seven Sansı, babası için düzenlenen anma töreninin sevenleri tarafından organize edildiğini belirterek, katılanlara teşekkür etti.

Sansı, “Bunu biz organiz etmedik, sevenleri sevgiyi saygıyı hissedip kendi kendine organize ettiler. Bizi davet ettiler. Demek ki gerçek dostlukmuş, sevgiymiş. Bahri Dinar’a ve tüm katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ise Beyazıt Sansı’yı hiçbir zaman unutmayacaklarını, rahmetle andıklarını belirtti.

Dinar, “O bizim için zaten ayrılmadı, vefat etti ama o bizim gönlümüzde. Hiçbir zaman da gönlümüzden gitmeyecek. Bizim için o yaşıyor, yaptıklarıyla, bize öğrettikleriyle yaşıyor. Kendisi bir öğretmendi, benim hayat öğretmenimsin derdim. Çünkü yaşadıklarını bize aktaran biriydi. Allah rahmet eylesin, kendisini rahmetli anıyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi