20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEBULGARİSTAN VATANDAŞLARI FİYATLARDAN ŞİKAYETÇİ!

BULGARİSTAN VATANDAŞLARI FİYATLARDAN ŞİKAYETÇİ!

-

Bulgaristan vatandaşları Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. Gıdadan giyime kadar birçok ihtiyacını kentten karşılayan Bulgaristan vatandaşları, Edirne’deki Cumartesi pazarında bol bol alışveriş yaptı. Türkiye’deki fiyatların her geçen gün arttığını belirten Bulgaristan vatandaşları, “Bu gidişle Türkiye’ye gelmeyeceğiz; kurtarmıyor.” dediler.

Bulgaristan para birimi Leva’nın Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam etmesini fırsat bilen Bulgaristan vatandaşları, Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. Bulgaristan vatandaşları, gıdadan giyime, ev eşyasından temizlik ürünlerine kadar her türlü ihtiyacını Edirne’den karşılıyor. Şarküteri, giyim ve kuruyemiş ihtiyaçlarını Edirne’de her hafta cumartesi günü kurulan cumartesi pazarından karşılayan Bulgaristan vatandaşları nedeniyle pazarda adım atacak yer kalmazken; esnaflar da bu durumdan oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.


Bulgaristan vatandaşları ise fiyatların her geçen gün yükseldiğini ve Türkiye’ye gelmelerinin yavaş yavaş avantajını yitirmeye başladığını ifade ettiler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side