20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP, 100’ÜNCÜ YILINI KUTLUYOR

CHP, 100’ÜNCÜ YILINI KUTLUYOR

-

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle Edirne’de partililer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.


Kuruluşunun 100. yılını kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde etkinlikler başladı. Edirne’de de CHP’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle partililer tarafından Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene; CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İL Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, önceki dönem il başkanları, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililer katılım gösterdi.

Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. 


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine dair konuşma yapan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP’nin asırlık bir çınar olduğunu ifade etti.
Kahraman, “Cumhuriyet Halk Partisi kökleri 6 temel ilkeye dayanan asırlık bir çınardır. 100 yıllık bir kurumun, 100 yılık çınar ağacının gölgesinde toplanan bizler, çınar ağacının yapraklarındaki ağırlığı omuzlarımızda taşıyor ve omuzlarımıza yüklenen bu sorumluluğun farkındayız. Cumhuriyet Halk Partisi, bizlere Mustafa kemal Atatürk’ün emanetidir. Ve biz, en temel görevimizin bu emanete sahip çıkmak olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi asırlık bir yolculuğa Cumhuriyet ile yolculuk etmiş ve Dünyada 100 yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine sahiptir. Ve bugün Cumhuriyet Halk Partisi çatısı alıntıda toplanan değerli partililer, çınarımızın köklenip güçlendiği 100. yılında aynı yolda yürümekten gurur duyduğumuz önderimiz, liderimiz, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetçileri olarak 100. yıla şahitlik edenler olmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla hoş geldin diyor, 100. Yılımızı kutluyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side