28 Haziran 2022
18.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP’DEN KADINLARA MİTİNG DAVETİ

CHP’DEN KADINLARA MİTİNG DAVETİ

-

CHP Kadın Kolları tarafından 81 ilde eş zamanlı yapılan basın açıklamasında 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak Milletin Sesi mitingine tüm kadınlar davet edildi. CHP Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, “tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin, hukuksuzluğa karşı birlik olalım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, 81 ilde eş zamanlı yaptıkları basın açıklamasıyla İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen Yargıtay kararı ve siyaset yasağına tepki amacıyla tüm kadınları 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak mitinge davet etti.

CHP Edirne Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, yaptığı basın açıklamasında İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu kaydetti.

Güzel, “Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor. Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir.

Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir.

O’nun yanında halk var. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız!

İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir” dedi.

Güzel, tüm kadınları 21 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak Milletin Sesi mitingine davet ettiklerini kaydetti.

Güzel, “21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim! Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Kadınların örgütlü gücünden korkan iktidara hep birlikte seslenelim.

Biz gücümüzü haktan, hukuktan ve adaletten alıyoruz. Halkın örgütlü gücüyle hareket ediyoruz. Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü gösterelim.

Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi