24 Haziran 2022
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECHP’Lİ ÖZTUNÇ: İKTİDARIMIZDA ENGENE NEHRİNİ BİZ TEMİZLEYECEĞİZ

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: İKTİDARIMIZDA ENGENE NEHRİNİ BİZ TEMİZLEYECEĞİZ

-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Edirne’de televizyonumuza açıklamalarda bulundu. Edirne’nin en önemli sorunlarından biri olan Ergene Nehri’nin 20 yıllık Ak Parti iktidarında bir türlü temizlenemediğini söyleyen Öztunç, “inşallah iktidara geliyoruz ve biz temizleyeceğiz. Ergene’yi temizlemek bize nasip olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Edirne’de televizyonumuza açıklamalarda bulundu. Öztunç, bu akşam gerçekleşecek olan gençlik yürüyüşüne katılacağını ve 19 Mayıs coşkusunu Edirnelilerle birlikte yaşayacağını söyledi.
Öztunç, “bugün Edirne’deyiz. Yarın itibariyle partimizle ilgili bir çalışma yapacağız. Bu akşam 19 Mayıs yürüyüşü var. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Edirnelilerle birlikte kutlayacağız. Ben de bütün Edirnelilerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. 19 Mayıs bizim tarihimiz bakımından çok önemli bir gün. Karanlıktan aydınlığa çıkışın günüdür. Bir milletin uyanışının ilk günüdür, ilk adımıdır. 19 Mayıs tarihimizin en önemli günlerinden biridir. Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi minnetle anıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ergene Nehri’ni kendi iktidarlarında temizleyeceklerini söyledi.
Öztunç, “Edirne’de yarın bir takım çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bölgedeki sorunlardan birisi Ergene nehri. Ergene hala temizlenemedi. Ak Parti iktidara geldiğinde Ergene’yi temizleyeceği sözünü vermişti. 20 yıl geçti ama temizlenemedi. 20 yıldır Ergeneyi temizleyemediler ama inşallah iktidara geliyoruz ve biz temizleyeceğiz. Bu da bize nasip olacak.
Buğday taban fiyatı hala açıklanmadı. Çiftçi bekliyor taban fiyatın açıklanmasını. Çay üreticilerini perişan etti Ak Parti. Umarım buğday üreticilerini de perişan etmez. Onlara taban fiyat verilir. 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da büyük bir miting gerçekleştireceğiz. Tüm Edirneli yurttaşlarımızı da milletin sesi mitingine davet ediyoruz” dedi.

Margi otelde istirihat eden Öztunç, yarın Edirne’de yapacağı basın toplantısının ardından Havsa, Uzunköprü, Meriç, İpsala ve Keşan ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi