5 Aralık 2022
9.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEÇİFTÇİLER ELEKTRİK FATURALARINI HASAT SONUNDA ÖDEYECEK

ÇİFTÇİLER ELEKTRİK FATURALARINI HASAT SONUNDA ÖDEYECEK

-

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilere yönelik müjdelerini paylaştı. Milletvekili Aksal, “çiftçiler bundan sonra kullanacakları elektriğin faturalarını aylık ödemeyecekler, ürünlerinin hasatları tamamlandığında, ürünlerini satılıp gelir elde ettiklerinde ödeyecekler” dedi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeleri paylaşarak, birçok alanda üreticilere destek vermeye devam edeceklerini belirtti.
Aksal açıklamasında şunları kaydetti:
“Ülkemiz bir tarım cenneti, tıpkı Edirne’miz gibi ülkemizin dört bir yanında tüm illerimizde tarımsal destek çalışmalarımız bünyesinde, çiftçilerimizin üretimine katkı sağlamak, verimliliği artırmak, tarım potansiyelimizi gerçekleştirmek üzere birçok alanda üreticimize destek vermeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftçilerimizle bu yönde yeni düzenlemelerimizi paylaştı.
Bu kapsamda çiftçilerimiz, mevcut geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek.
Ayrıca bundan sonra kullanacakları elektriğin faturalarını aylık ödemeyecekler, ürünlerinin hasatları tamamlandığında, ürünlerini satılıp gelir elde ettiklerinde ödeyecekler. Çiftçilerimize, üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi