24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECİNGÖZ: ÖTV İNDİRİMİ ESNAFA NEFES ALDIRIR

CİNGÖZ: ÖTV İNDİRİMİ ESNAFA NEFES ALDIRIR

-

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, seçimden sonra hayata geçmesini bekledikleri ticari araçlarda ÖTV indirimi uygulamasının, esnafa rahat nefes aldıracağını ifade etti.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem de Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaadi olan ticari araçlarda Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulundu. ÖTV indirimi uygulamasının hem Erdoğan’ın hem de Kılıçdaroğlu’nun vaadi olması nedeniyle seçimden sonra hayata geçeceğine inandıklarını söyleyen Cingöz, “Uygulanmaya başlarsa esnaf rahat bir nefes alır.” ifadelerini kullandı.
Cingöz, “Ticari araçlarda ÖTV indirimi esnaf için hayırlı bir uygulama ama henüz hayata geçmedi. İnanıyorum ki kim kazanırsa kazansın seçimden sonra hayata geçecek. Hem Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaadi, hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaadi. Hayata geçerse esnaf bir nefes alacak diye düşünüyorum. Hem araç parkının yenilenmesine fayda sağlar, hem de vatandaşın özellikle minibüs, taksi, otobüs kategorisindeki araçlarla daha konforlu seyahat etmesine neden olur. Hayırlı bir iştir.” şeklinde konuştu.
Cingöz, vatandaşların sıfır araç bulma konusunda sıkıntılar yaşadığını da belirtti.
Cingöz, “Bugün vatandaş sıfır araç bulmakta zorlanıyor. Bu da ayrı bir tartışma konusu. Sıfır araç yok. Takside de minibüste de kamyonda da sıfır araç bulma sıkıntısı var. Hiç mi yok derseniz var tabi ki, otomobil galerilerinde var, bayilerde yok. Örneğin; güncel fiyatı 600 bin TL olan bir araç, galeride 700-750 bin TL civarında satılıyor. Böyle de bir durum var.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side