20 Nisan 2024
11.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNECİRAVOĞLU ÇEKİLDİ, YENİ ADAY AKIN!

CİRAVOĞLU ÇEKİLDİ, YENİ ADAY AKIN!

-

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi. CHP’nin yeni belediye başkan adayı ise, ön seçimden 2’nci çıkan Filiz Gencan Akın oldu.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen ön seçimden birinci çıkan Şükrü Ciravoğlu, Parti Meclisi’nin kararıyla CHP Edirne Belediye Başkan adayı olarak atanmıştı. Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bugün Genel Başkan Özgür Özel ile görüşen Ciravoğlu, adaylıktan çekildi. Bu gelişmelerin ardından İl Başkanı Samet Kahraman ve Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ile birlikte adliyeye giden Filiz Gencan Akın, seçim kuruluna belgelerini teslim etti ve CHP’nin Edirne Belediye Başkan Adayı oldu.

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kahraman, yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmeler yaptı.
Kahraman, “Geçtiğimiz hafta bizim adaylarımız netleşmişti ama bu yaşanan süreçte Şükrü Başkan birçok kez rahatsızlandı. Şu anda 4’üncü kez hastanede. Açıkçası biz de böyle olmasını istemezdik ama o süreçten sonraki dönemde Şükrü Bey’in kalbiyle ilgili bir sıkıntı yaşandı, bir stent takıldı. Ancak o stentten hekimlerimizin daha iyi bileceği çeşitli sorunlar yaşandı. Bugün de Şükrü Bey, Genel Başkanımız ile 2 kez görüşmüş ve süreçte sıkıntı olması ihtimaline karşılık böyle bir karar alınmış.

Biz partinin bayrağını yere indirmeyeceğiz. Orada kalması için de mücadele edeceğiz. Şükrü Bey, Genel Başkanımız ile istişaresinden sonra noter aracılığıyla adaylığını geri çekti. Bugün de burada bildirdik. Yarından itibaren adayımız Filiz Hanımla birlikte sahaya çıkıp çalışacağız. Filiz Hanım da ön seçimden ikinci çıkmıştı. Yarın itibariyle bu bayrağın inmemesi için Filiz Hanımla birlikte Edirne’nin dört bir yanında çalışacağız. Bu bayrağı indirtmeyeceğiz. Şükrü Başkanımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” dedi.

Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın da, yaşanan süreç hakkında bilgiler verdi.
Akın, “Şükrü Bey’in sağlığına kavuşması benim önceliğim. Çok üzülüyorum bu süreçle ilgili. Yaşanan gelişmeler, birkaç saat içerisinde yaşadığımız bir süreç. Hep birlikte yine yolumuzu yürümeye devam edeceğiz. Çok güçlüyüz, daha da güçleneceğiz. Başvurularımızı da yaptık.” ifadelerini kullandı.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side