24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDANS EDEREK FENOMEN OLDU

DANS EDEREK FENOMEN OLDU

-

Edirne’de yaşayan 10 yaşındaki Emine Ayza Türkçü, dans ederek sosyal medya fenomeni oldu. Çektiği videoları sosyal medyada 3 milyondan fazla izlenen küçük kızın hedefi, ileride dans öğretmeni olmak ve dans okulu açmak.

Edirne’de yaşayan ilkokul 4. Sınıf öğrencisi Emine Ayza Türkçü, çektiği dans videolarıyla sosyal medya fenomeni oldu.

Caddede, sokakta, parkta ve evinde kendi imkanlarıyla çektiği dans videolarını sosyal medyada paylaşan Türkçü’nün paylaşımları rekor beğeni topluyor. Sosyal medyada binlerce takipçisi bulunan küçük kızın bazı videoları 3 milyonun üzerinde izlendi.

Videolarını kimseden yardım almadan tek başına çeken Türkçü, otomobil tekerleğine koyduğu kamerasına kaydederek, binlerce takipçisine ulaşıyor.

Emine Ayza Türkçü, ünlü sanatçı Zuhal Olcay’ın sahnesinde de dans ederek ünlü sanatçıyı kendine hayran bıraktı. Şimdi aldığı reklam filmi tekliflerini değerlendirmeye başlayan Türkçü’nün hedefi Türkiye’yi tüm dünyaya tanıtmak.

Küçük yaşlardan beri dans etmeyi istediğini söyleyen Türkçü, televizyonumuza yaptığı açıklamada ileride dans öğretmeni olmak istediğini ve dans okulu açmak istediğini söyledi.

Türkçü, “dans ediyorum, 10 yaşındayım. Küçüklüğümden beri hayalimdi dans etmek, dans kursuna gittim. Sergen ve Barış öğretmenlerimden dans eğitimi aldım. Benim hedeflerim Türkiye’yi dünyaya tanıtmak ve ülkemi temsil etmek. Şu anda 16 bin 400 takipçim var.

İlerideki hedefim dans öğretmeni olmak ve dans okulu açmak” dedi.

Emine Ayza Türkçü, çeşitli şehirlerde katıldığı dans yarışmalarında birinci olduğunu kaydetti.

Türkçü, “Bursa’da yarışmaya katıldım orada birinci oldum ve ilk birinci olduğum yarışmaydı. Sonra bir AVM’de yarışma vardı oraya katıldım orada da birinci oldum” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi