22 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDAVULLU-ZURNALI DAVET SÜRÜYOR

DAVULLU-ZURNALI DAVET SÜRÜYOR

-

Kırkpınar’ın olmazsa olmazlarından Davul-Zurna ekibi, kentin dört bir yanını gezerek, vatandaşları ve esnafları 661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine davet ediyor.

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 1 Temmuz Cuma sabahı küçük boyların güreşleriyle Edirne Sarayiçi Er Meydanı’nda başlayacak. Pazar gününe kadar çeşitli boylarda müsabakaların gerçekleştirileceği güreşlere, bu yıl 3 bine yakın pehlivanın katılması bekleniyor. Son yılların en kalabalık güreşlerinin olacağı organizasyon için 7 binden fazla bilet şimdiden satıldı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde görev yapacak davul zurna ekibi ise geleneksel kıyafetlerle Edirne’nin caddelerini dolaşarak, vatandaşları güreşlere davet etmeye devam ediyor. Davul-Zurna ekibinin gösterileri, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

53 yıldır ekipte görev yapan Davul-Zurna ekibinin şefi Alaattin Zurnacı, Kırkpınar’da şef olarak görev yapmanın gurur verici olduğunu belirterek, sağlığı el verdiği sürece yağlı güreşe hizmet etmek istediğini söyledi.

Ekibin en genç üyesi 14 yaşındaki Okan Aldırmaz ise, mesleği severek yaptığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side