22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDEPREMZEDELERE 100 BİN TL BAĞIŞ

DEPREMZEDELERE 100 BİN TL BAĞIŞ

-

Saadet Partisi Edirne il ve ilçe teşkilatları, depremzedelere 100 bin lira bağışladı. Yaşanan depremler sonrası herkesin elinden geleni yapması gerektiğini vurgulayan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Aziz Milletimiz, Yüce Devletimiz depremin yaralarını sarmak konusunda büyük bir sınav vermektedir. Saadet Partisi olarak bizler de yaşanan büyük felaketin acılarını dindirmek adına çalışmalarımıza,  tüm teşkilatımızla birlikte takibimizi arttırarak devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Saadet partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin,  merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremlerden etkilenen vatandaşlar için Edirne il ve ilçe teşkilatları olarak 100 bin 730 TL bağış yaptıklarını açıkladı. Nakdi yardımın yanı sıra 1 adet yaşam malzemesi dolu tırın deprem bölgesine gönderildiğini belirten Tekin, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz Milletimiz, Yüce Devletimiz depremin yaralarını sarmak konusunda büyük bir sınav vermektedir. Herkes elinden gelenin fazlasını yapma noktasında büyük bir gayret içerisinde. Saadet Partisi olarak bizler de yaşanan büyük felaketin acılarını dindirmek adına tüm teşkilatımızla birlikte yoğun bir seferberlik başlattık. Edirne’de bulunan 2242 üyemizin katkılarını sağlamaları için talimatlarımızı verdik. Teşkilatımızın her bir ferdini kan bağışında bulunmaya, yardım kuruluşları aracılığı ile ayni ve nakdi yardım yapmaya davet ettik. Elhamdülillah, teşkilatımızın özellikle bu konularda hassasiyeti çok yüksek. Kan verebilecek durumda olan üyelerimiz kan bağışı için Kızılay ekiplerinin yanına koştu. İl ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz 9 Şubat saat 10:30 itibariyle 100.730,00 (yüzbinyediyüzotuz) Türk Lirası nakit yardımı yardım kuruluşlarına bağışladı. Ayrıca teşkilat görevlilerimizin organizasyonu ve katkılarıyla 1 adet yaşam malzemesi ile dolu tır deprem bölgesine gönderildi. Ayrıca yine teşkilat mensuplarımızın katkısıyla yaklaşık bir kamyon dolusu yaşam malzemesi yardım kuruluşlarına teslim edildi. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Yardımların süreklilik arz etmesi gerektiğinin farkındayız. Bu münasebetle çalışmalarımız ve takibimiz artarak devam edecek.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side