14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDİLEK AĞACINA İBAN’INI ASTI!

DİLEK AĞACINA İBAN’INI ASTI!

-

Trakya Üreten Kadınlar Festivali kapsamında Kent Ormanında oluşturulan dilek ağacı, dileklerle doldu. Kimi sınavda başarılı olmayı, kimi ekonominin düzelmesini, kimi doların düşmesini diledi. Acil paraya ihtiyacı olduğu belirtilen bir dilek kağıdında ise İBAN numarası dikkat çekti.

Edirne’de yapılan Trakya Üreten Kadınlar Festivali, Kent Ormanı’nda renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından bir dilek ağacı da oluşturuldu.

Rengarenk kağıtlarla ağaca asılan dileklerde kimi YKS sınavında başarılı olmayı, kimi ev sahibi olmayı, kimi ekonominin düzelmesini, kimi vatandaşlar ise ev ve araba sahibi olmayı diledi.

Bir vatandaş da acil 15 bin liraya ihtiyacı olduğunu belirterek dilek ağacına İBAN numarasını astı.

Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevim Karaman, oluşturdukları dilek ağacının festivale katılan vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Karaman, “genellikle insanlar kendi durumlarından, ekonomik durumlarından da bahseden var. Özellikle bu hafta sınava giren gençler vardı. Ailelerden kızım sınavı kazansın diyenler var. Artık şiddet olmasın, kadınlar ölmesin diyen var. Her taraftan farklı dilekler var. Bize de örnek oldu bu. Öneriler de yer alıyor. Biz bunların hepsini değerlendireceğiz. Kahvaltı etkinliğinde çocukların dilekleri de asıldı. Onlar bizi çok mutlu etti. Kadınların söyleyemediği şeyleri yazsınlar istiyoruz. O yüzden bu dilek ağacını yaptık. Çok tutuldu ve beğenildi” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side