21 Mart 2023
7.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDİNAR: BİR DEĞİL, BİN YAPACAĞIZ

DİNAR: BİR DEĞİL, BİN YAPACAĞIZ

-

7’nci kez Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı seçilen Bahri Dinar, yaptıkları tüm hizmetleri daha da ileriye götürmek adına çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Bir değil, bin yapmaya çalışacağız.” dedi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği 7’nci Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirilmiş; genel kurulda yapılan seçimde mevcut Başkan Bahri Dinar, güven tazeleyerek 7’nci kez başkan seçilmişti. Genel kurul ve seçim sonucu hakkında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Dinar, bugüne kadar Edirne ve tava ciğeri tanıtmak adına binlerce program ve haber yaptıklarını; bundan sonraki dönemde de bu sayıyı 2’ye, 3’e katlamak adına çalışacaklarını ifade etti.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar yaptıklarımız belli. Öncelikle üye arkadaşlarıma ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz tek liste olarak girdik ama seçilmek baya zor. Çünkü üye arkadaşlarımızın hepsi kendi mesleklerinde ve Edirne tanıtımında birer duayen. Zaten derneğimizin kuruluş amacı da oydu. Derneğimizin içerisinde hem ciğerci arkadaşlarımız var hem de daha değişik meslek dallarından arkadaşlarımız var. Duayen oldukları için de yönetimi verirken, aba altından sopayı da gösteriyorlar. Bu kadar iş yaptınız ama bundan sonra yapacaklarınız da bunlar olmalı, diyorlar. Sağ olsunlar, yine bizim yönetimimizi onayladılar. Beyazıt Sansı, ‘Yaptığın işi çok iyi yap, ama yaşadığın yere de zaman ayır’ diye öğüt verirdi. Evet bu çok önemli; yaşadığımız yere de zaman ayırmalıyız. Ben de Edirne’de, bu güzel kentte yaşıyorum. Belki Dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesi. O yüzden de yaşadığımız yere zaman ayırmamız gerekiyor. Onu da ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın çok iyi yaptığıma inanıyorum. Hepimiz Edirne sevdalısıyız. Bu güzel kenti ve tava ciğerimizi en iyi şekilde Dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz. Şimdiye kadar binlerce televizyon programı, binlerce haber yaptık. Bundan sonra bunu 2’ye, 3’e katlayacağız. Hem güzel Edirne’mizi hem de güzel tava ciğerimizi anlatacağız. Edirne’ye turist gelmesinde bizim ne kadar emeğimiz oluyorsa, bu bizim için kutsal olacak. Üye arkadaşlarımız da bu mücadelemizde sonuna kadar destek veriyorlar bize. Halkımızın da bir desteği var. Elimizden gelen en güzel şeyi bundan sonra yapacağız. Bir değil, bin yapmaya çalışacağız.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi