20 Haziran 2024
34.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEDÜNYANIN TAKIM ELBİSESİ EDİRNE’DE ÜRETİLİYOR

DÜNYANIN TAKIM ELBİSESİ EDİRNE’DE ÜRETİLİYOR

-

Edirne’de faaliyet gösteren Modavizyon Tekstil Fabrikası’nda günlük 6 bin adet erkek takım elbise üretilerek, dünyaya pazarlanıyor. 2 bin 500 çalışanının yüzde 75’ini kadınların oluşturduğunu söyleyen Fabrikanın Genel Müdürü Turgut Bakır, günlük 6 bin adet erkek takım elbise üretim kapasitesi ile Türkiye’de en fazla üretimin yapıldığı fabrika olduğunu söyledi.

Edirne’de yaklaşık 30 yıldan bu yana faaliyet gösteren Modavizyon tekstil fabrikası, günlük 6 bin adet erkek takım elbise üreterek dünyaya pazarlıyor.

Modavizyon Tekstil Fabrikası Genel Müdürü Turgut Bakır, pandemi döneminde tekstil sektörünün olumsuz etkilendiği, ancak kısa sürede toparlanarak yılın ilk altı ayını güzel geçirdiklerini söyledi. Kadın istihdamına önem verdiklerini, fabrikada çalışan toplam 2 bin 500 çalışanın yaklaşık 2 binini kadınların oluşturduğunu kaydeden Bakır, hedeflerinin çalışan sayısını 3 bine çıkararak, üretim kapasitesini arttırmak olduğunu ifade etti.

Bakır, “Fabrikamız 30 yıldır Edirne’de faaliyet gösteriyor. 2 bin 500 çalışanımız var. Son dönemde pandemide etkilenmeyen şirket yoktu. Bazı sektörler çok iyi iş yaptılar ama konfeksiyon özellikle hazır giyim ve erkek konfeksiyonu bu dönemden çok etkilendi. Şu anda onu telafi etme aşamasındayız. İki seneden sonra güzel siparişler aldık. Bu yılın ilk altı ayı çok iyi geçti. İlk harekette biraz hızlı miktarda talep geleceğini biliyorduk. Şu anda o talep biraz düştü. Tekrar hastalığın yaygınlaşması, yaz dönemi olması klasik erkek giyimine ilgiyi bir miktar azaltmış gibi görünüyor ama önümüzdeki aylarda tekrar hareketlenir diye düşünüyoruz.3 bin kişiye çıkmak ve üretim kapasitesini arttırmak heyecanımız eskisi gibi devam ediyor. Şu anda fabrikamızda fiili olarak günlük 6 bin erkek takım elbise üretiliyor. Bu Türkiye’deki en büyük rakam” dedi.

Genel Müdür Bakır, günlük 6 bin adet erkek takım elbise ürettiklerini belirterek, ağırlıklı olarak İspanya’ya pazarladıklarını, buradan da 70 ülkeye pazarlandığını söyledi.

Bakır, “Takım elbiseler bizim ürettiklerimiz ağırlıklı olarak İspanya’ya gidiyor. Buradan da 70 ülkeye pazarlanıyor.

İki yıl boyunca pandemi nedeniyle takım elbiseye ilgilide sıkıntı var. Gözlemlediğimiz kadarıyla ertelenen nişanlar, düğünler, mezuniyet örtenleri tekrar yapılmaya başlandı. Bir de evde oturan insan ya kilo aldı ya da zayıfladı. Dolayısıyla boyutları da değiştiği için bir takım elbise alacak kendine. Onu da biz üretiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side