29 Kasım 2023
8.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE, 51 İL İÇİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI

EDİRNE, 51 İL İÇİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI

-

Edirne, İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Ölçümünde 51 il belediyesi içinde ikinci oldu. İnsanı Gelişme Vakfı’nın tarafından online olarak düzenlenen ödül törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın video mesajı ile katıldı. Gürkan, tören sırasında yayınlanan video mesajında “51 il arasında ikinci olmak, bizim sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Bu sorumluluklar çerçevesinde hemşerilerimizin daha konforlu bir yaşama ulaşmalarını sağlamak için her türlü çalışmayı yapmaya ve bu uğurda mücadele etmeye devam ediyoruz, gelecekte de edeceğiz” dedi.

İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınma Ölçümü’nde Büyükşehirler de İstanbul birinci, Ankara ikinci, Antalya ise 3. oldu. İl Belediyeler de ise Çanakkale birinci, Edirne İkinci, Isparta ise üçüncü sırada yer aldı. Programda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın video mesajı yayınlandı. Gürkan, video mesajında şu ifadelerine yer verdi:

“İnsanı Gelişme Vakfı tarafından her yıl verilen İnsani Gelişme ve Sürdürülebilir Kalkınmada İller arasındaki ödüle bu yıl Edirne ve Edirne Belediyesi olarak layık görüldük. Öncelikle bizi bu ödüle layık gören vakıf yöneticilerine tüm Edirne halkı adına teşekkür ediyorum. 8 bin 300 yıllık tarihi ile 5 farklı medeniyete ev sahipliği yapan Edirne, tarihin kadim şehirlerinden birisi. Osmanlı’nın beylikten devlete, devletten bir dünya imparatorluğuna döndüğü şehir Edirne. Bu bağlamda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin de batıdaki serhat şehri, serhat ili. Edirneliler tüm yaşamları boyunca “Yaradılanı severiz yaratan da ötürü” anlayışı ile birbirini kucaklamış, insanlar arasında din, dil, ırk, mezhep, inanç ve siyasi görüş ayrımı yapmamış bir insan topluluğu. Edirne’de doğmuş, Edirne’de büyümüş ve Edirne’de tahta çıkarak İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in de şehri Edirne. Fatih Sultan Mehmet’in “İnsanlara dinin ne, namazın var mı, oruç tutuyor musun?” gibi Allah’ın soracağı sorular sormayacaksınız! İnsanlara “aç mısın, ne ihtiyacın var, bir sorunun var mı?” gibi kulun kula soracağı sorular soracaksınız” anlayışının yaşadığı ve halen egemen olduğu bir kent Edirne. Bu bağlamda İnsanı Gelişme Vakfı tarafından verilen bu ödül bizim için çok kıymetli, çok anlamlı, çok değerli… 51 il arasında ikinci olmak, bizim sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Bu sorumluluklar çerçevesinde hemşehrilerimizin daha konforlu bir yaşama ulaşmalarını sağlamak için her türlü çalışmayı yapmaya ve bu uğurda mücadele etmeye devam ediyoruz, gelecekte de edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side