1 Haziran 2023
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE, A + (PLUS) ÖĞRENCİ DOSTU ÜNİVERSİTE ŞEHRİ

EDİRNE, A + (PLUS) ÖĞRENCİ DOSTU ÜNİVERSİTE ŞEHRİ

-

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından her yıl yapılan ‘Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri’ araştırmasında Edirne, bir kez daha A + (Plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında yer aldı.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından her yıl binlerce öğrenciyle görüşerek hazırlanan Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri sıralamasında; Edirne A+ (Plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında yer aldı.

ÜNİAR kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre; 81 ildeki 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 196 üniversitede öğrenim gören 47 bin 682 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetleri belirlendi.

Şehirden memnuniyet, şehirde kendini güvende hissetme, ulaşım imkânları, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin cevaplarına göre belirlenen araştırmanın sonucunda; üniversite öğrencilerinin yaşamaktan en memnun oldukları şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, Muğla, İstanbul(Asya), Aydın, Edirne, Tekirdağ, İstanbul(Avrupa), İzmir ve Adana oldu.

ÜNİAR’ın geleneksel hale getirdiği anketinde bu yıl da ilk 10 içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Üniversite öğrenciliği ve üniversite yaşamı; her bireyin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin beklentilerine cevap veriyor olmak; onların bu şehirde mutlu bir yaşam sürmelerine olanak sağlamak en temel hedeflerimizden. Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda bir kez daha A+ (Plus) düzeyindeki Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. YKS sınavı sonrasında tercih sürecinde olan evlatlarımızı da mutlu ve huzurlu bir yaşam için Edirne’mize davet ediyorum. Umuyorum ki bu yıl şehrimize yeni gelecek öğrencilerimiz de kentimizi çok sevecek; burada unutulmaz anılar biriktireceklerdir.” dedi.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi