25 Haziran 2022
26 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE, AVRUPA KÜREK ŞAMPİYONASI İÇİN ADAY İL OLDU

EDİRNE, AVRUPA KÜREK ŞAMPİYONASI İÇİN ADAY İL OLDU

-

TED Edirne Koleji tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen kürek sporları festivali ile tüm dünyada dikkatler Edirne’ye çevrildi. 2024-2025 yıllarında yapılması planlanan Avrupa Kürek Şampiyonası için Edirne aday il oldu.

2024-2025 yıllarında yapılacak Avrupa Kürek Şampiyonası için Türkiye’nin adayı Edirne oldu. Geçtiğimiz hafta Sapanca’da düzenlenen Bahar Kupası Kürek yarışlarında 1 kupa, 2 altın madalya kazanan TED Edirne Koleji Kürek Kulübü öğrencileri, Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor.
Almanya ve İtalya’nın da talip olduğu 2024-2025 yıllarında yapılacak Avrupa Kürek Şampiyonası için Türkiye’nin adayı Edirne oldu.
Kürek sporunun kentin turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten TED Edirne Koleji ve Kürek Kulübü Kurucusu Nesim İba, öğrencilerin bir yıl gibi kısa bir sürede bu başarıyı elde ettiklerini belirtti.
Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen festival ile birlikte şampiyonalar için tüm dünyanın dikkatini çektiklerini belirten İba, Edirne’nin dünyanın kürek parkuru olma yolunda ilerlediğini, 2024-2025 yıllarında Almanya ve İtalya’nın da talip olduğu Avrupa Kürek Şampiyonasına Edirne’nin aday il olduğunu söyledi.
İba, “Haziran ayında bu şampiyonanın burada yapılabilirliğini denetlemek için Avrupa’dan bir heyet gelecek. Buna göre şampiyonaya ev sahipliği yapıp yapamayacağımız konusunda bir karar verilecek. Biz olması yönünde hem federasyon hem bakanlığımız elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ben Edirne’nin şampiyonaya ev sahipliği yapacağına inanıyorum. Uluslararası Kürek Federasyonu (FİSA) ile kürek sporunun şampiyonaların Edirne yapılması için fikstüre gireceğiz. Bilindiği üzere 1 gün, 1 hafta, 10 gün yapılan bir spor değil. Sürekli yaz-kış yapılan bir spor” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi