4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE BAROSU’NUN YENİ BAŞKANI AVUKAT GÖKHAN KARAKOÇ OLDU

EDİRNE BAROSU’NUN YENİ BAŞKANI AVUKAT GÖKHAN KARAKOÇ OLDU

-

Edirne Barosu’nun 49’ncu olağan genel kurulunda Avukat Gökhan Karakoç, yeni baro başkanı seçildi.

Edirne Barosu’nun 49’ncu olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi. Başkanlık için Avukat Gökhan Karakoç, Avukat Tacettin Sivrikaya ve Avukat Arzu Çağatay’ın listeleri yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Baro Başkanlığına Avukat Gökhan Karakoç seçilirken, Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Avukat Üzeyir Yüksel, Avukat Yılmaz Tuna, Avukat Utku Uludağ, Avukat Aygün Ergüden, Avukat Adem Eray Kozan, Avukat Anıl Sekin, Avukat Mete Türkay, Avukat Özge Hazır, Avukat Burcu Ortaç Irmak, Avukat Özden Erduran.

Avukat Gökhan Karakoç, yaptığı yazılı açıklamada yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu. Karakoç şunları kaydetti:

“Edirne Barosunun dün gerçekleşen 49. genel kurulunda kıymetli meslektaşlarımın teveccühü ile Baro başkanlığı yetki ve sorumluluğu tarafıma tevdi olunmuştur. Genel kurula iştirak ederek demokrasinin gereğini yerine getiren ve Baromuz yönetim organlarını şekillenmesini sağlayan tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Genel kuruldan çıkan irade ile iki yıllık dönem için şahsıma ve arkadaşlarıma yönetim sorumluluğu verilmiş olup bu, kazananı Baromuz olan ve fakat kaybedenin bulunmadığı bir seçimdir. Seçimi geride bıraktığımıza göre şimdi mesleğin, meslektaşın sorunlarının çözümü için çalışmanın yanında, hukukun üstülüğünü, insan hak ve onurunu korumak ve kentimize, bölgemize yönelik çevresel saldırılara karşı etkin mücadele etmek zamanıdır. Yeni dönemin başta meslektaşlarımız olmak üzere, şehrimize, Ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi