19 Haziran 2024
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE EMNİYET MÜDÜRÜ VE PERSONELİ, KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPTI

EDİRNE EMNİYET MÜDÜRÜ VE PERSONELİ, KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPTI

-

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kan ihtiyacı duyan ve ilik nakli bekleyen hastalara umut olabilmek için kan ve kök hücre bağışında bulundu.

‘Lösemili Çocuklar Haftası’ dolayısıyla Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ile Türk Kızılay Edirne Şubesi iş birliğiyle, kan ve kök hücre bağışı etkinliği düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının içinde kan ve kök hücre bağışı için alan oluşturuldu. Bu kapsamda kan ihtiyacı duyan ve ilik nakli bekleyen hastalara umut olmak isteyen polisler, gerekli testler yapıldıktan sonra kan ve kök hücre bağışı için sıraya girdi.

İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun’un da yer aldığı etkinlik, hem polis memurları hem de diğer personel tarafından yoğun ilgi gördü.

Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru Erhan Aksoy’dan etkinlikle ilgili bilgi alan İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, form doldurduktan ve gerekli testler yapıldıktan sonra kan bağışında bulundu.

Hem kök hücre, hem de kan bağışı yaparak hastalara destek olmak istediklerini söyleyen Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, personelin neredeyse tamamının kan bağışında bulunduğunu aktardı.

Kan bağışında bulunan personele ve diğer müdürlere teşekkür eden Karaburun, “İnşallah verdiğimiz her kanın her damlası vatandaşlarımıza şifa olur ve onların şifa bulmalarına bir ihtiyaçlarını gidermelerine vesile oluruz. Bekçisinden, polisine, müdürlerinden, komiserlere kadar bütün personelime teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru Erhan Aksoy da, kanlarıyla ve kök hücre bağışları ile desteğini esirgemeyen Emniyet Müdürü Onur Karaburun ve personeline teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side