25 Haziran 2022
19.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE LİSESİ 165 YAŞINDA

EDİRNE LİSESİ 165 YAŞINDA

-

Edirne Lisesi’nin kuruluşunun 165’nci yıldönümünde geleneksel pilav günü düzenlendi. Edirne Lisesi Eğitim Vakfı ve Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman, önümüzdeki dönemde, Edirne Lisesi’nin eğitim süresinin 5 yıla çıkacağını ve ilk yılın İngilizce hazırlık olacağını açıkladı.

Edirne’nin en köklü eğitim kurumlarından Edirne Lisesi, 165’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Edirne Lisesi mezunları, geleneksel olarak düzenlenen pilav gününde bir araya gelerek, eski günleri yad etti.

Edirne Lisesi Eğitim Vakfı ve Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman, Edirne Lisesi’nde eğitim süresinin önümüzdeki dönemden itibaren 5 yıl olacağını açıkladı.
Erman, “Bugün Edirne Lisesi camiası mutlu günü yaşıyor. Türk eğitiminin ulu çınarlarından olan Edirne Lisesi 165’nci yılını idrak etti. Her yaştan eski Edirne Lisesi mezunlarının bir araya gelerek eski günleri yad etmesi, eski dostlukları tazelemesi bizi mutlu etti. Okulumuzun her geçen gün daha iyi düzeye gelmesi bizi mutlu ediyor.
Bizi memnun eden noktalardan biri de bu yıl Milli Eğitim Bakanlığına başvurduk. Okulumuz Türkiye’de çok az sayıda okulda uygulanan hazırlık sınıfı olan liseler kapsamına girsin istedik. Bakanlık bu isteğimizi olumlu karşıladı ve bize de aynı statüyü verdi. Gelecek ders yılından itibaren Edirne Lisesinde eğitimin süresi 5 seneye çıkmış olacak. İlik sene sadece İngilizce hazırlık sınıfı, sonra da eğitimlerine devam edecekler. Bu da bizi son derece heyecanlandırıyor” dedi.

Okul Müdürü Recep Şentürk, mezunlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Şentürk, “iki yıl pandemi, bu birlikteliği engellemişti. İki yıldan sonra hem mezunlar için hem bizler için motive edici oldu. Bugün okula baktığımızda Edirne Lisesi’nin kültürünün bir göstergesi olan mezunlarımızın bir birine bağlılığını, okullarına bağlılığını bir kez daha gördük. Bu bizim için çok önemli çünkü bugünün öğrencilerine ve bu okulda görev yapan bugünün öğretmenlerine motivasyon kaynağı bu. Edirne Lisesi mezunları camiasına okullarına bugün de her noktada destek oldukları için çok teşekkür ediyorum. Edirne Lisesi velilerimiz ve öğrencilerimizin en çok tercih ettiği okullardan biri. Sadece akademik değil sosyal kültürel sportif faaliyetlerde de başarılara imza atan bir okulumuz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi