25 Temmuz 2024
20.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE MARATONU’NA ‘LGS’ ERTELEMESİ

EDİRNE MARATONU’NA ‘LGS’ ERTELEMESİ

-

4 Haziran Pazar günü yapılması planlanan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu, Liseye Geçiş Sınavı’nın gerçekleştirileceği güne denk gelmesi nedeniyle, ileri bir tarihe ertelendi.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü tarafından 4 Haziran Pazar günü yapılması planlanan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu, Liseye Geçiş Sınavı’yla aynı güne denk geldiği gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi. Kulüp Başkanı Önder Akdağ, bugün basın açıklaması yaparak süreç hakkında bilgiler verdi.

Akdağ, “Öncelikle kontenjanlarımızın dolduğu, bütün malzemelerimiz üretildiği, bütün ekipmanlarımız hazırlandığı, davetiyelere varıncaya kadar basılmış bir organizasyondan bahsediyoruz. Şunu belirtmek isterim; amacımız hiçbir sporcuyu mağdur etmek değil. Böyle bir şeyin parçası olmak da istemiyoruz. Sporcular samimiyetime lütfen inansın; onlar koşarak antrenman yapıyorlar, ben de 6 aydır bu organizasyonun gerçekleşmesi için ter döküyorum. Hepimizin alın teri bizim için kutsal. Biz bu organizasyonu bir kaç gün içerisinde yeni belirlenmiş tarihinde yine gerçekleştireceğiz, yine Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılı coşkusuna yakışır şekilde yapacağız. Evet, sınav tarihi öngörülememiş bir tarih olabilir. Önceden planlaması, toplantılarının yapılması gereken bir süreçti. Fakat, deprem, seçimler ve ön görülmeyen gündemle ilgili bu noktaya gelmiş bulunmaktayız. Ama dediğim gibi bütün sporcular müsterih olsun, hiç kimse bu konuda mağduriyet yaşamayacak, herkesin hakkı teslim edilecek ve bu organizasyon 100’üncü yıla yakışır şekilde gerçekleşecek.” dedi.

Akdağ, rezervasyonların iptali için otellerin sporculara yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
Akdağ, “Burada yerel anlamda otellerimize seslenmek istiyorum, çünkü dün bunu duyurduktan sonra otel rezervasyonları olan sporcuların rezervasyon iptallerinde otelci esnafımız tarafından gerekli kolaylığın gösterilmesi, yeni tarih için rezervasyonların sağlanması konusunda yardımcı olunması gerekiyor. Bu şehre gelecek yaklaşık 1000 sporcu vardı, bu insanların şehir esnafı tarafından mağdur edilmemesi adına bunlara gerekli kolaylığın gösterilmesini rica ediyoruz. Edirne’de yapılan bir organizasyon olabilir ama Türkiye’nin uluslararası nitelikte bir organizasyonu, o nedenle bu organizasyona laf gelmemesi için otelcilerin gerekli çabayı göstermesini rica ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side