2 Şubat 2023
8.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE TİCARET BORSASI BAŞKANI ÖZAY ÖZTÜRK, GÜVEN TAZELEDİ

EDİRNE TİCARET BORSASI BAŞKANI ÖZAY ÖZTÜRK, GÜVEN TAZELEDİ

-

Edirne Ticaret Borsası’nda seçim heyecanı yaşandı. Borsa meclisinin 14 kişilik asil ve yedek üye seçiminde iki dönemdir Edirne Ticaret Borsası Başkanlığını yürüten Özay Öztürk ile Ümit Karanfil’in listeleri yarıştı. Seçim sonucunda 212 oy alan Özay Öztürk, üçüncü kez Edirne Ticaret Borsası’nın başkanı seçildi.

Edirne Ticaret Borsası’nda seçim heyecanı yaşandı. Edirne Ticaret Borsası seçimlerinde iki dönemdir başkan olan Özay Öztürk ve ekibinin beyaz, borsa üyesi Ümit Karanfil ve ekibinin sarı listeleri yarıştı.

Borsanın büyük salonunda sabah saat 9.00’da başlayan oy verme işlemi akşam saat 17.00’ye kadar devam etti. Borsa üyeleri seçim sandık kurulu heyeti huzurunda, kurulan sandıkta oylarını kullandı.

Başkanlık için yarışan Özay Öztürk ile Ümit Karanfil, oylarını kullanarak basın mensuplarına poz verdi.

Seçimde beyaz liste ile yarışan Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öztürk, “bugün Edirne Ticaret Borsası’nın seçimlerini yapıyoruz. Seçimler demokrasi şenliği şeklinde geçiyor genelde. Çok yoğun bir katılım oluyor. Demokratik bir ortamda yapılıyor, huzur içinde. Bu da sevindirici. Seçimlerin öncelikle borsamıza, üyelerimize, Edirne’mize, tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Seçimlerde sarı liste ile yarışan Ümit Karanfil ise, “kazanan yine borsamız olacak” dedi.

Karanfil, “Bugün Edirne borsamızın seçimlerini yapıyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olur inşallah. Burada kaybeden olmayacak. Kazanan yine borsamız olacak” dedi.

Oy verme işleminin sona ermesinin ardından yapılan sayım sonucunda kullanılan 332 oydan 212’sini alan Özay Öztürk’ün beyaz listesi seçimin galibi olurken, Ümit Karanfil’in sarı listesi ise 119 oyda kaldı. Kullanılan 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Edirne Ticaret Borsası’nın yeni meclisi ise şu isimlerden oluştu: Özay Öztürk, Ferudun Çatalçekiç, İsmail Kasap, Erhan Akgün, Oğuz Kurban, Selman Astürk, Mustafa Göktaş, Recep İriş, Eray Karaca, Salih Akarsu, Zafer Bahşi, Erkan Posta, Ahmet Özmen, Adem Ayaz.

Seçimi kazanan Özay Öztürk, duygularını şöyle dile getirdi:

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi