27 Haziran 2022
17.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

EDİRNE’DE 19 MAYIS COŞKUSU

-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Edirne’de törenlerle kutlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin bağımsızlık inancından aldığı güçle, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için başlattığı direnişin ilk adımıdır” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Edirne’de törenlerle kutlandı. Sabah saatlerinde protokol mensupları ve öğrencilerin oluşturduğu kortej, 25 Kasım Stadyumu önünde toplandı. Buradan ise Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı’na yürüdü.

Kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle öğrencilerin katıldığı törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak tarafından Atatürk Anıtı’na çelek sunuldu.

Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak, törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs’ın Türk milletinin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğini, özgür iradesine her koşulda sahip çıkacağını dünyaya ilan ettiği gün olduğunu söyledi. İl Müdürü Ak, gençlere seslenerek, “milletimiz sizden ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine sahip çıkmanızı, bu kutsal değerleri yaşatarak gelecek nesillere aktarmanızı bekliyor” dedi.

Anıt önündeki tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi