23 Şubat 2024
7.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE BAKKAL ESNAFINA BULGARCA DİL KURSU VERİLİYOR

EDİRNE’DE BAKKAL ESNAFINA BULGARCA DİL KURSU VERİLİYOR

-

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası tarafından kentteki bakkal esnafına yönelik Bulgarca dil kursu verilmeye başlandı. Oda Başkanı Süleyman Yaşagör, Bulgar vatandaşların alış veriş Edirne’ye gelmelerinden dolayı bakkal esnaflarının Bulgar vatandaşlarla iletişimini geliştirmek için dil kursu eğitim programı başlattıklarını açıkladı.

Edirne’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası arasında yapılan protokol kapsamında bakkal esnaflarına ‘A-1’ seviyesinde Bulgarca Dil Kursu Eğitim Programı başlatıldı.

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, komşu ülke Bulgaristan vatandaşlarının alış veriş için Edirne’ye gelmelerinden dolayı bakkal esnaflarının Bulgarca dilini öğrenmesinin önem kazandığını belirterek, 120 saatlik eğitim programı olacağını kaydetti. Birinci dönem Bulgarca dil eğitim programının 14 Kasım 2022 tarihinde başladığını ve 13 Ocak 2023 tarihine kadar devam edeceğini kaydeden Yaşagör, eğitime katılanlara kurs sonunda sertifika verileceğini, dil kursunun gelen talebe göre devam edeceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side