13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ

EDİRNE’DE TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ

-

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ çerçevesinde Edirne’ye yapılacak olan konutların kura çekimleri, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Çevre Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesi çerçevesinde Edirne’ye yapılacak konutların kura çekimleri, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Kura çekimleri, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kura çekimlerinde salon doldu taştı. Kura çekiminde adı çıkan vatandaşlar, büyük mutluluk yaşadı.

Engelli Oğlu Emrah Küçükler için çekilişe katılan Sibel Sana, “Cumhurbaşkanımız, ölene kadar başımızda kalsın. Allah bin kat razı olsun. Oğlum için geldim, engelli oğlum var. Kiradaydı, durumu kötü ve engelli. Allah, Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Çok sevindim” dedi.
Gazi kategorisinden çekilişe katılan Mehmet ve Sabahat Yıldırım çifti çekiliş sonucu adının çıkmasına sevindiğini belirtti. Kendilerine çıkmasına çok sevindiğini belirten Sabahat Yıldırım, “Torunum için sevindim. 16 yaşında erkek torunum var. Çok istedi. Onun şansına oldu” diye konuştu.

TOKİ kura çekimi sonuçları, e-Devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile sorgulanarak öğrenilebilecek.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side