1 Haziran 2023
24.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNE’DE YILBAŞI YOĞUNLUĞU

EDİRNE’DE YILBAŞI YOĞUNLUĞU

-

2023’e sayılı günler kala yılbaşı alışverişi yapmak isteyen Bulgaristan vatandaşları, Edirne’ye akın etti.

Yeni yıla sayılı günler kala yılbaşı alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar, kent merkezi ve Ulus Pazarı’na akın etti. Bulgaristan para birimi Leva’nın Türk Lirası karşısında her geçen gün değer kazanmasını fırsat bilen Bulgaristan vatandaşları da; tüm ihtiyaçlarını başta kent merkezindeki işyerleri ve Ulus Pazarı olmak üzere Edirne’den karşıladı.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Barış Atkoşan, yılbaşı alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar nedeniyle Ulus Pazarı’nda yoğunluk yaşandığını belirtti.

Atkoşan, “İşlerimizde yılbaşı yoğunluğu yaşandığını söyleyebiliriz. Bulgaristan vatandaşları ve yerli vatandaşlarımızın da pazara ilgileri oldukça yoğun. Yılbaşı yoğunluğu yaşanıyor. Esnafımız da yılbaşına yönelik ürün çeşitlerini arttırmış ve fiyatlarda mümkün olduğunca indirime gitmiş durumdalar. Edirne Ulus Pazarı esnafımız hiçbir zaman yabancıların pazara olan ilgisinden dolayı fiyat fırsatçılığı yapmamıştır. Fiyatlarını her zaman en makul seviyede tutmuştur. Pazarımıza olan ilginin de en büyük sebeplerinden bir tanesi budur.” dedi.


Yeni yıl hazırlıkları için ürün çeşitliliği oluşturduklarını söyleyen Ulus Pazarı esnafları da, pazarda yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını ifade ettiler.

Saraçlar Caddesi esnaflarından Metin Barmanbay da, yılbaşı öncesi kentte alışveriş yoğunluğu yaşandığını ve esnaf olarak bu durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi