19 Haziran 2024
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEDİRNELİ BABA OĞLUN BAŞARISI: ŞİMDİ DE TRAKTÖR RÖMORKU ÜRETECEKLER

EDİRNELİ BABA OĞLUN BAŞARISI: ŞİMDİ DE TRAKTÖR RÖMORKU ÜRETECEKLER

-

Edirne’de ürettikleri balya ve toprak işleme makinelerini dünyanın çeşitli ülkelerine pazarlayan Edirneli Mustafa Çınarkök ve oğlu Mutlu Çınarkök, bu kez hedef büyüterek traktör römorku üretimi için kolları sıvadı. 10-15 tonluk traktör römorku üretmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Mustafa Çınarkök, bir iki ay içerisinde yeni ürünü çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Edirne’de yeni Sanayi Sitesi’ndeki atölyelerinde balya makinesi ve toprak işleme makineleri üretip dünyanın çeşitli ülkelerine pazarlayan Mustafa Çınarkök ve oğlu Makine Mühendisi Mutlu Çınarkök, bu kez traktör römorku yapımı için kolları sıvadı.

Edirne Yeni Sanayi Sitesi esnaflarından Mustafa Çınarkök, ürettikleri tarım ürünlerinin yurt dışından büyük talep gördüğünü belirterek, bu kez traktör römorku üretimi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Çınarkök, “Yurt dışında ürünlerimiz talep görüyor. Komşu ülkemiz Yunanistan ve Bulgaristan’dan zaten var. Almanya’da ürünlerimiz var. Bunun dışında özellikle gururla söylüyorum batı Afrika’nın Moritanya ülkesinde ürünlerimiz var. Şu anda yine oradan talep geliyor. Ürünlerimiz yurt dışında talep görüyor. Balya makinesi ve toprak işleme makinesi üretiyoruz. Senegal’dan fıstık makinesi istiyorlar bizden. Biz onları üretmiyoruz ama üreten firmalarla ilişki kurup, bizim üzerimizden o makinelerden de göndereceğiz.

Bizi marka haline getiren balya makinesi oldu.

Bundan sonraki hedeflerimiz, tarımla alakalı yine şu anda bir proje üzerinde çalışıyoruz oğlumla birlikte. Traktör römorku düşünüyoruz. Çalışmalarını başlattık. Çizimleri başladı. 10-12-15 tonluk traktör römorkları yapmayı hedefliyoruz. Yurt dışından zaten talep var. Bir iki ay içinde yeni ürünümüz inşallah çıkacak” dedi.

Makine Mühendisi Mutlu Çınarkök de babasıyla birlikte tasarladıkları traktör römorkunu yakın zamanda üretmeyi planladıklarını kaydetti.

Çınarkök, “bu işletmede babamla birlikte üretim yapıyoruz. Yüzde yüz yerli olarak. Şu anda yeni ürün olarak traktör römorku yapmayı planlıyoruz. Çalışmalarına başladık, çizimlerini yavaş yavaş yapıyoruz. Bir iki ay içinde yeni ürünümüzü çıkarmayı planlıyoruz. Çizimlerini babamla beraber tasarlayarak ben yapıyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side