4 Şubat 2023
3.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEGEMEN ILGIN’DAN ‘YÜZLERİNDE EDİRNE’ KİTABI

EGEMEN ILGIN’DAN ‘YÜZLERİNDE EDİRNE’ KİTABI

-

Edirne Belediyesi Özel Kalem Müdürü Egemen Ilgın, Edirne’nin kurtuluşunun 100’ncü yılında, kent yaşamına damga vuran 100 Edirnelinin hayatını anlattığı ‘Yüzlerinde Edirne’ isimli kitabını imzaladı. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans salonundaki söyleşide konuşan Ilgın, “aylar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan kitabımızı tüm Edirnelilere armağan etmiş olduk” dedi.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Binası’nda düzenlenen 8. Edirne Kitap Günleri kapsamında Edirne Belediyesi Özel Kalem Müdürü Egemen Ilgın’ın ‘Kurtuluşun 100’ncü Yılına Özel Yüzlerinde Edirne’ isimli söyleşisi, yoğun katılımla konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ilgın, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’ncü yılı olması nedeniyle kalıcı bir eser ortaya çıkardıklarını, Edirne’de her dönemi temsil eden yüz kişinin hayat hikayesini gelecek kuşaklara aktardıklarını söyledi.

Ilgın, “Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’ncü yılı olması çok önemli. Hepimiz bu yıla özel olarak bir şeyler üretme, bir takım çalışmalar yapma gayretine düştük. Bu çalışmalar kapsamında kalıcı bir eser de ortaya çıksın istedik. Dedim ki kentleri toplumları şehirleri var eden insanlardır. Kentler şehirler canlı birer organizma değillerdir. Onlara ruh veren o şehirlerde yaşamış olan insanlardır. Yüz yıl metaforundan yola çıkarak Edirne’de her dönemi temsil eden kişilerden ‘yüzlerinde Edirne’ yüz kişinin hayat hikayesini kayıt altına alıp gelecek kuşaklara aktaralım istedik. Aylar süren çalışmalar sonucunda kitap ortaya çıktı ve tüm Edirnelilere armağan etmiş olduk. Bu çalışmalarda öncelikle bana her zaman destek olan eşime, anne babama, büyük aileme, çalışma arkadaşlarıma, konu Edirne olduğunda istisnasız şekilde her zaman arkamızda durmuş olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ederim. Hepimizin ortak noktası Edirne sevgisi” dedi.

Söyleşinin ardından Egemen Ilgın, ‘Yüzlerinde Edirne’ isimli kitabını imzaladı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi