24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEEĞİTİM BİR SEN ŞUBE BAŞKANI DALGIÇ, GÜVEN TAZELEDİ

EĞİTİM BİR SEN ŞUBE BAŞKANI DALGIÇ, GÜVEN TAZELEDİ

-

Eğitim-Bir Sen Edirne Şubesi’nin 4’üncü olağan genel kurulda mevcut başkan Erdinç Dalgıç, tek listeyle girdiği seçimde yeniden şube başkanı seçildi. Dalgıç, “Eğitim-Bir-Sen, üyemiz için emek, ekmek, temel hak ve özgürlük mücadelesi olmasının yanı sıra, yerelden evrensele doğru kötülükleri eliyle düzelten, sözüyle müdahale eden, hiç olmazsa kalbiyle buğzeden bir dayanışma hareketidir” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) Edirne Şubesi’nin 4’üncü olağan genel kurulu Meriç Nehri kenarındaki bir restoranda gerçekleştirildi. Genel kurula sendika üyesi eğitimciler, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan genel kurulda Edirne Şube Başkanı Erdinç Dalgıç bir konuşma yaptı. Dalgıç konuşmasında, Eğitim-Bir Sen’in bir dayanışma hareketi olduğunu söyledi.

Dalgıç, “Eğitim-Bir Sen Şube Kongremizi, sendikamızın kuruluşundan beri benlik ve kimlik olarak içselleştirdiği manevi değerler, ahlaki ilkeler, taze heyecanlar, yenilenen duygularla, bize yaraşır demokratik olgunlukla, katkı ve katılım coşkusuyla yapıyoruz. Bizim kongrelerimiz, daha iyisini yapmanın, daha güzel olana ulaşmanın, daha doğruyu birlikte başarmanın, iyi niyetli, cesur, samimi arayışların, birlikte bulmanın, birlikte var, birlikte güçlü olmanın buluşmasıdır. Kökleri medeniyet ve kültürümüzün derinliklerine uzanarak beslenen, dalları özgürlüğün göğüne uzayan Eğitim-Bir-Sen, üyemiz için emek, ekmek, temel hak ve özgürlük mücadelesi olmasının yanı sıra, yerelden evrensele doğru kötülükleri eliyle düzelten, sözüyle müdahale eden, hiç olmazsa kalbiyle buğzeden bir dayanışma hareketidir”

Bu topraklarda vücut bularak yeryüzünün bütün iklimlerine umut, ilham, örnek olup yayılan bir bilinç ve vicdan hareketidir. Bu köklü, ilkeli, inanç hareketi, bu büyük entelektüel birikim, aklını istişareyle oluşturmakla, yolunu, yöntemini danışarak, konuşarak belirlemekle daha bir önem kazanmaktadır. Bu yönüyle tam bir demokrasi şöleni olan kongrelerimiz, en yaygın, en verimli istişare zeminleri olmuştur. Bu münasebetle her birinizi tekrar selamlar, kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

Genel kurulda gündem maddelerinin okunup oylanmasından sonra seçimlere geçildi.

Seçimlere mevcut başkan Erdinç Dalgıç, tek listeyle katılarak tekrar şube başkanı seçildi. Yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Şube Başkanı: Erdinç Dalgıç

Yönetim Kurulu: Şennur Candemir Yeni (Şube Başkan Yardımcısı)(Başkanvekili), Teşkilatlanmadan Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Atalay Cüce, Mali İşlerden Sorumlu Şube Başkan Yardımcısı Aziz Yasir Boz, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lokman Kızılyar, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Arif Bekler, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yeliz Yanar

Denetleme Kurulu: Selim Doğan, Ahmet Anık, Süleyman Türker, Yusuf Kolayel, Fatma Dalgıç

Disiplin Kurulu: Yaşar Soylu, Özer Gökçeciler, Metin Beyazoğlu, Müşerref Öz, Orhan Yıldırım

Genel Merkez Üst Kurul Delegesi: Erdinç Dalgıç

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side