20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU: BU BİR CİNAYETTİR!

GAYTANCIOĞLU: BU BİR CİNAYETTİR!

-

Edirne- Kırklareli arasındaki bölünmüş yol çalışmaları kapsamında Söğütlüdere köyü merasından taş çıkartılarak yola dolgu yapılması gündemde. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, meranın yola kurban edildiğini belirterek, bu konuda ÇED sürecinin başlatıldığını açıkladı. Köylüler ise hayvanlarını otlattıkları meranın bozulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Havsa ilçesinin Söğütlüdere Köyündeki bin 100 dekarlık mera alanının Edirne- Kırklareli arasındaki bölünmüş yol çalışmasına kurban edileceğini söyledi. Meradan taş çıkartılarak bölünmüş yol çalışmalarında dolgu yapılacağını ifade eden Gaytancıoğlu, bu konuda ÇED sürecinin başlatıldığını açıkladı.

Gaytancıoğlu, “Havsa ilçesinin Söğütlüdere Köyü’nün merası. Burada hayvanlar otluyor. Edirne- Kırklareli arasındaki bölünmüş yol çalışmaları için meranın kazılarak altından taş çıkartılıp yola dolgu yapılması için karayolları tarafından ÇED süreci başlatılmış durumda. Bu bir cinayettir. Mera hiç yola kurban edilir mi. Burası üç yıldan beri gübreleniyor. Hayvanlar daha iyi otlasın diye gübreleniyor” dedi.

Köylüler ise köyün tek merasının bozulması halinde köyde hayvancılığın biteceğini, üreticilerin çok mağdur olacağını söylediler.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side