22 Şubat 2024
9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGAYTANCIOĞLU LALAPAŞA ÇÖMLEKKÖY BARAJI NE OLDU?

GAYTANCIOĞLU LALAPAŞA ÇÖMLEKKÖY BARAJI NE OLDU?

-

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Çömlekköy Barajı’nın 2022 yılı yatırım programına alınmasına rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını belirterek, “Projesi hazır, her şeyi hazır, keşke buraya bir temel atmak için gelseydik.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, 2022 yılı yatırım programına alınan Çömlekköy Barajı hakkında açıklamalarda bulundu. Gaytancıoğlu, 2022 yılının bitmesine az bir süre kaldığını belirterek, “Lalapaşa’nin 50 yıllık rüyası Çömlekköy Barajı sözde 2022 yılı yatırım programına alındı. Temel atmayı geçtik, ihalesi bile yapılmayan bu baraj ne olacak. Anlaşılan CHP iktidarına nasip olacak. CHP iktidarında bu barajı Türkiye ve Edirne ekonomisine kazandıracağız.” dedi.

Gaytancıoğlu, “Lalapaşa Çömlekköy Barajı, Trakya bölgesinin, Edirne’nin elli yıllık rüyası. Bu tarlalar su ile buluşacak. Çiftçiler ikinci ürün ekecekler, sulu tarıma geçecekler, 100 kilo biçtikleri ayçiçeğini 300 kilogram olarak biçecekler. Peki, 50 yıldan beri neden bir çivi çakılmadı? Zorla bastırarak 2022 yılı yatırım programına alındı. 2022 yılının bitmesine az bir süre kaldı. İhale yapılsın diye bin lira para konuldu ama hala herhangi bir çalışma yok. Projesi hazır, her şeyi hazır, keşke buraya bir temel atmak için gelseydik. Bu proje tamamlanırken, başlarken gelseydik de hiçbir şey yapılmazken geldik. 550 bin dekar su altına girdiği zaman bölgedeki ekoloji de değişecek, iklim de değişecek ve buradaki insanlar Çorlu’ya, Çerkezköy’e göç ediyorlar, o göç tersine dönecek.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side