28 Mayıs 2023
15.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGENELVALİ KIRBIYIK, KADIN GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ KIRBIYIK, KADIN GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

-

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, kent genelinde faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri Başkanları ile bir araya geldi.

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, kent genelinde faaliyet gösteren Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifleri Başkanları ile toplantı yaptı. Toplantıya; Vali Kırbıyık’ın Eşi Dilek Kırbıyık, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile il ve ilçelerde faaliyet gösteren kadın kooperatifleri başkanları katıldı.

Kooperatiflerin çalışma ve faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Kırbıyık, “Kooperatifler sayesinde kadınlarımızın üretime katılımı, aile ve ülke ekonomisine katkıları her geçen gün artıyor. Bunu çok kıymetli bir çalışma olarak değerlendiriyoruz. Şimdiye dek yapılmış projelere nasıl katkı sunabiliriz, nasıl daha verimli hale getirebiliriz gibi çalışmaları hep birlikte yapıyoruz. Üreten kadın güçlü kadın, üreten aile güçlü aile, üreten ülke güçlü ülke demek. Amacımız, özellikle üretilen ürünlerle ilgili güçlü markalar oluşturarak bu konuda sağlam ve kalıcı adımlar atmak. Son dönemde markalaşmak ve güçlü marka olmak konusu oldukça önem kazandı. Bizler de bu süreçte, çalışmalarımızı bu yönde hızlandırdık.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi