22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGÜRKAN, "GEÇİT VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ!"

GÜRKAN, “GEÇİT VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ!”

-

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Gürkan mesajında, “Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Geçit vermedik, vermeyeceğiz! 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferimiz kutlu olsun!” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:
“Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinde çok önemli bir zafer olan Çanakkale Zaferi, ulusumuz için en büyük gurur günlerinden biridir. Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destandır. Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.
18 Mart Çanakkale Zaferi vatanı, milleti ve ülkesi için yaşama hakkından vazgeçenlerin ortaya koyduğu bir ruhtur, bir duruştur. Çanakkale ruhu birkaç dakika sonra öleceğini bildiği halde en ufak bir tereddüt göstermeden şehadete koşan kahramanlardır. Çanakkale ruhu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kulaklarımıza kazınan; vatanın, bayrağın ne kadar değerli olduğunu anlatan ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ sözüdür. Çanakkale ruhu, dünyanın en güçlü donanmalarını bozguna uğratan Nusret Mayın Gemisi’dir, Mehmet Çavuş’tur, Nezahat Onbaşı’dır, Zeynep Mido Çavuş’tur, Çanakkale’nin kahraman birliği 57. Alay’dır. İşte bu ruh ülkenin dört bir yanından cepheye koşan gencecik evlatlarımızdır; analarının döktüğü gözyaşlarıdır. İçimizi yakan barut kokusu; göğsümüzü kabartan zafer coşkusudur. Eli nasırlı anaların, kağnısındaki mermiyi bebeğinin kundağıyla örterek ona bir zarar gelmesin düşüncesine sahip olan anaların zafere yürüyüşüdür.
Türk Milleti’nin, yenilmezliğini, cesaretini, azmini tüm dünyaya kanıtladığı, Türk Milleti’nin bağımsızlığı için nasıl küllerinden doğabileceğini gösterdiği bu zafer 107 yıldır, bizim rehberimiz olmaya devam etmektedir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu cennet topraklar; daha nice evlatlar yetiştirmeye devam edecektir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken karanlık güçler, dün olduğu gibi bugün de emellerine asla ulaşamayacaktır. Rengini şehitlerimizin aziz kanından alan Türk bayrağı, sonsuza kadar göklerde dalgalanmaya devam edecektir.
Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere inanarak emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır. Geçit vermedik, vermeyeceğiz! 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferimiz kutlu olsun.”

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side