23 Mayıs 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEHAMUR İŞLERİNİN UNU ATA TOHUMU BUĞDAYDAN

HAMUR İŞLERİNİN UNU ATA TOHUMU BUĞDAYDAN

-

Edirne Belediyesi’nin Karaağaç’ta oluşturduğu Cumhuriyet Çiftliğinde Ata tohumu buğdaylardan elde edilen unlar, hamur işlerine dönüştürüldü. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, hedeflerinin yerli tohumları çoğaltarak geleceğe taşımak olduğunu söyledi.

Edirne Belediyesi’nin İkiz evlerde bulunan Mutfak Atölyesi’nde, Cumhuriyet Çiftliğinde yetişen Ata tohumu buğdaylardan elde edilen unlarla yapılan hamur işlerinin sunumu gerçekleştirildi. Atölyede 2 aylık pasta yapımı ve sunumu kursunu tamamlayan kursiyerlerin yerli tohum buğdayların unundan yaptıkları hamur işleri, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Özel Kalem Müdürü Egemen Ilgın’ın katılımıyla basın mensuplarına tanıtıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, temin ettikleri yerli tohumları çoğaltarak üreticilerle buluşturduklarını belirterek, hedeflerinin yerli tohumları gelecek kuşaklara taşımak olduğunu ifade etti.

İşcan, “Kursiyerlerimiz 512 saatlik pasta yapımı ve sunumu kursuna katılan kursiyerler, 2 aylık eğitimlerini tamamladı. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın öncülüğünde başlatmış olduğumuz Ata tohumundan ürettiğimiz buğdayımızı una çevirdik ve bu unla ürettiğimiz ürünlerin sunumunu yapıyoruz. Geçmişten gelen ve gelecek kuşaklara da sağlıklı ürünleri sunabilmek adına Edirne Belediyesi olarak çalışmalarımız devam ediyor. Temin ettiğimiz tüm doğal tohumları çoğaltarak üreticilerle buluşturuyoruz ve sağlıklı tohumları geleceğe taşımanın yollarını araştırıp çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmaların sonucu olarak bu ürünler ortaya çıktı. Tüm kursiyerlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah 512 saatlik süre güzel çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ürünleri onlar da gerekli olan işyerlerinde bütün ihtiyaç sahipleriyle buluşturtacak. Hem aileleri kazanacak hem de Edirne’deki tüketiciler daha sağlıklı ürünlerle buluşmuş olacak” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticisi Sema Örgün, Ata tohumu buğdaylardan elde edilen unlarla ürettikleri ürünleri tanıttı. 

Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan ve katılımcılar, Ata tohumu buğdaylardan elde edilen unlarla yapılan ürünlerin tadına baktı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side