25 Şubat 2024
11.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEHAMZABEYLİ'DE 20 KİLOMETRE TIR KUYRUĞU OLUŞTU

HAMZABEYLİ’DE 20 KİLOMETRE TIR KUYRUĞU OLUŞTU

-

Bulgaristan’da etkili olan kar yağışı yolların kapanmasına sebep oldu. Edirne’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’na gelen tır sürücüleri, 20 kilometrelik uzun araç kuyruğu oluşturdu.


Bulgaristan’da etkili olan yoğun kar yağışı devam ediyor. Yolların kapanması nedeniyle Türkiye’den Avrupa ülkelerine ihraç yükleri taşıyan tırlar da olumsuz etkilendi. Tır şoförlerinin Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda bekleyişleri sürüyor. Tır kuyruğunun yaklaşık 20 kilometreyi bulduğu Sınır Kapısı’nda bekleyen yüzlerce tır sürücüsü, günlerdir sıranın kendilerine gelmesini bekliyor. Bir tır sürücüsü sıranın kendisine gelmesi için ortalama 2 gün sırada bekliyor. Sırada beklerken araçlarında uyuyan sürücüler, zaman zaman zor anlar yaşıyor.


Bulgaristan’da yolların kapandığını ifade eden tır sürücüsü Mustafa Bozkuş, “30 senedir bu mesleği yapıyorum ama çekilmez hale geldi. Kış ayları bizim için daha zor geçiyor. Kar ve fırtına nedeniyle dolap açmak çok zor. Kuyruk sırasında tuvalet olmaması en büyük sorunumuz. İki günümüz burada geçiyor ama etrafta tuvalet yok” dedi.


Manisa’dan yüklediği yükü Hırvatistan’a götürmek için yola çıkan tır sürücüsü Ömer Baş, “Tuvaletimizi yapacak yerimiz yok. Tarlalara tuvaletimizi yapıyoruz. İki aracın ara yerine girip namaz kılınıyor. Yıllardır bu çileyi çekiyoruz. Çözüm bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side