22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEHOBİ OLARAK BAŞLADI, MESLEĞİ OLDU

HOBİ OLARAK BAŞLADI, MESLEĞİ OLDU

-

Hobi olarak başladığı antikacılık ile köy köy, şenlik şenlik gezerek satış yapan Edirneli Ali Çakal’ın son durağı Kırklareli’nde düzenlenen pavli panayırı oldu.


Edirne’de yaşayan 44 yaşındaki Ali Çakal’ın, 20 yıl önce hobi olarak başladığı antikacılık mesleği oldu. Çakal, şenlik zamanları Türkiye’nin neresi olursa olsun ürünlerini de yanına alarak satış yapmak için yola çıkıyor.
Çakal’ın bu seferki durağı Trakya’nın asırlık eğlencesi olan Pavli Panayırı oldu. Panayırda büyük ilgi gören Çakal, Türkiye’nin dört bir yanına antika sattığını vurguladı.

Çakal, “Antikacılığa 20 yıl önce başladım hobi olarak. Sonra ticarete döndü. Türkiye genelinde mal alıp satıyorum. Antikalar ile ilgilenirken geçmişe gidiyorum. Evimde kendime ait bir odam var, girdiğin gibi odanın için Yeşilçam gibi. En çok ilgimi çeken sinema afişleri” dedi.
Ali Çakal, kendisini gören vatandaşların maziye döndüğünü belirterek, “Aracımı görüp gelen vatandaşlar beni görünce eskiyi hatırladıklarını söylüyor. Almak istemese bile havasına kapılıyor alıp götürüyor evine. Bir tane Osmanlı masa saati var 1860 yılına ait. En eski odur. 60’lı yıllara ait radyolar var. Tezgahımda çoğunluğu 60 ile 80’li yıllara ait antikalar var. Herkese tavsiye ederim, herkesin evinde mutlaka 1 antika olsun” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side