17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEHÜR DÜŞÜNCE HAREKETİ EDİRNE TEMSİLCİĞİ AÇILDI

HÜR DÜŞÜNCE HAREKETİ EDİRNE TEMSİLCİĞİ AÇILDI

-

Hür Düşünce Hareketi’nin Türkiye’deki ilk temsilciliği Edirne’de açıldı. Hür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Süleyman Aksoy, Atatürk sevdalısı bir hareket olduklarını belirterek, yapılacak ilk seçimlerde Millet ittifakını destekleyeceklerini açıkladı.

Hür Düşünce Hareketi’nin Türkiye’deki ilk temsilciliği Edirne’de açıldı. Cafer Çolpan İş Merkezi’ndeki temsilcilik açılışına Hür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Süleyman Aksoy, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saadet Partisi İl Başkanı Avukat Sinan Tekin, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni öncesi açıklama yapan Hür Düşünce Hareketi Genel Başkanı Süleyman Aksoy, bu yıl 20 ilde temsilcilik açmayı hedeflediklerini, ilk temsilciliği de Edirne’de açtıklarını belirtti.
Aksoy, “Hür Düşünce Hareketi, fikri hür, irfanı hür bir Türkiye hayali ile kurulmuş, memleket meselelerine duyarlı, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkan değerleriyle yasaksız ve fikirlerin hür bir ortamda sergilendiği STK’dır. Hür Düşünce Hareketi, karnı tok sırtı pek insanların Türkiye’sini özlemektedir, vatandaşının birinci sınıf muamele gördüğü bir Türkiye arzu etmektedir. Yoksulun, fakirin, fukaranın haklarının korunduğu bir Türkiye hayal etmektedir. Gençlerinin umutla baktığı, yaşlılarının gururla yaşadığı bir Türkiye hayal etmektedir. Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için Hür Düşünce Hareketi Edirne Temsilciliğini İbrahim Özyılmaz ile birlikte açıyoruz.
Söyleyecek tek bir şey var; biz Atatürk’ün Cumhuriyetinin savunucusuyuz. Atatürk’ün sevdalısı olarak büyük Türkiye sevdasını gerçekleştirmek için önümüzde yapılacak olan seçimlerde millet ittifakının ve onun Cumhurbaşkanı adayının cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pozitif olarak içinde Atatürk olan her oluşumun yanında olduğunu kaydetti.
Gürkan, “İçinde Atatürk olan her konuda hem Edirne Belediye Başkanı olarak hem de vatandaş Recep Gürkan olarak hayatım boyunca olmaya devam edeceğim” dedi.

Hür Düşünce Hareketi Edirne Temsilcisi İbrahim Özyılmaz, temsilciliği yakın zamanda şubeye dönüştüreceklerini kaydetti.
Özyılmaz, “Şu anda temsilcilik, yakın zamanda da şubeye dönüştüreceğiz. Edirne’de ben de var gücümle Saadet Partisi’nin güçlü olduğu yerde onlarla demokratların güçlü olduğu yerde demokratlarla, CHP’nin güçlü olduğu yerde CHP’lilerle beraberiz. Deva, Gelecek ve İYİ partinin güçlü olduğu yerde de onlarla beraberiz. Hayırlı uğurlu olsun hepimiz için. Türkiye’miz ve Edirne’miz için iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Daha sonra Edirne temsilciliğinin açılış kurdelesi kesildi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side