22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİBA’DAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA ZİYARET

İBA’DAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA ZİYARET

-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ nedeniyle Edirne Özel Özarda Özilke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. İba, otizmli bireylerin sorunlarına dikkat çekerek, toplumda farkındalık oluşturulması gerektiğini söyledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2 Nisan ‘ Dünya Otizm Farkındalık günü’ nedeniyle Edirne Özel Özarda Özilke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, otizmli çocuklarla buluştu.

Başkan İba, otizmli bireylerin sorunlarına dikkat çekerek, toplumda farkındalık oluşturulması gerektiğine vurgu yaptı. Otizmli bireylerin güçlü yönlerine de dikkat çeken İba, toplumun her kesiminin otizmli bireylerin hayatına olumlu katkı sağlaması gerektiğini ifade etti.

Etkinliğe katılan otizmli çocuklarla yakından ilgilenen İba, onların hayatına dokunmanın kendisi için çok önemli olduğunu belirterek, çocuklarla oyun oynadıktan sonra fidan dikim etkinliğine katıldı.

Başkan İba, otizmin farkındalığını arttırmak ve otizmli bireylerin toplumda daha iyi anlaşılmalarını sağlamak amacıyla her yıl böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek otizmli bireylere her zaman destek olacaklarının altını çizdi.

Otizmle mücadeledeki en etkili tedavinin erken yaşta başlayan eğitim olduğuna dikkat çeken İba, devletin her zaman otizmli bireylerin yanında olduğunu da belirtti.

AK Parti olarak otizmli bireylerin sosyal hayata tutunması ve daha çok yer alabilmesi için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran İba, çocuklar için sahada olmaya devam edeceklerini söyledi.

İba, etkinlik sonunda otizmli çocuklara özel olarak hazırlanmış hediyeler takdim ederek, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side