1 Aralık 2023
12.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ!

İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ!

-

Türkiye’ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun kaldırılmasını fırsata çeviren Bulgaristan vatandaşları, akın ettikleri Edirne Ulus pazarında adım atacak yer bırakmadı.
Resmi gazetede yayımlanan kararla; Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde pasaport zorunluluğu kaldırılmıştı. Söz konusu kararın ardından Edirne’ye alışveriş için gelen Bulgaristan vatandaşlarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.
Bugün de sabahın erken saatlerinden itibaren kente akın Bulgaristan vatandaşları, soluğu Ulus Pazarında aldı. Giyimden züccaciyeye kadar tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti. Pazarda adım atacak yer kalmazken, şehrin hemen hemen her noktasına Bulgar plakalı araçların park edildiği görüldü.
Bulgaristan vatandaşları Türkiye’ye kimlikle gelebilmenin kendilerini memnun ettiğini ve hemen hemen tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşıladıklarını ifade ettiler.
Bulgaristan’dan gelen Ceylan Nail, “Cuma günleri sık sık Edirne’ye geliyoruz alışveriş yapmak için. Kimlik ile gelip gidebiliyoruz. Daha iyi ve kolay oldu böyle” dedi.
Nasuf Nail ise, Bulgaristan’dan 17 kişi geldiklerini ve kimlik ile giriş yaptıklarını söyledi.
Kimlik ile Türkiye’ye girişlerin çok kolay ve güzel olduğunu belirten Sümeyye Bayram, gıdadan, tekstile her şeyi Edirne’den aldıklarını ifade etti.
Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş cenneti haline gelen Edirne’de, esnafın da yüzü gülüyor. Müşterilerinin yüzde 90’ını Bulgaristan vatandaşlarının oluşturduğunu belirten esnaflar, alışveriş turizminin devam etmesini istiyor.
Kimlik ile girişlerin esnafa can suyu olduğunu vurgulayan Mehmet Yıldırım, “Alışverişler çok güzel oluyor. İyi ki böyle bir şey çıkarttılar, her şey çok güzel çok memnunuz. Daha çok gelmeye başladılar. Kalabalık var inşallah daha çok gelmeye devam eder. Giyimden, gıdaya her şeyi alıyorlar” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side