20 Mayıs 2024
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEİMAMOĞLU, EDİRNELİLERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

İMAMOĞLU, EDİRNELİLERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Edirne programı kapsamında iftar yemeğinde sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.


Bir dizi ziyarette bulunmak üzere dün Edirne’ye gelen Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Millet İttifakı İl ve İlçe Örgütleri toplantısının ardından Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen Fatih Sultan Mehmet’in doğum günü programına katıldı. Caddedeki esnaflar ve vatandaşlarla da bir araya gelen İmamoğlu, yoğun ilgiyle karşılandı. İmamoğlu, caddede kurulan platformda Edirne halkına seslenirken; konuşma sırasında coşku tavan yaptı. 

İmamoğlu, sonrasında Meriç Nehri kıyısında bir restoranda iftar programına katıldı. İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ekrem İmamoğlu’nu Edirne’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu da, Türkiye’nin en batısında iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.  

İmamoğlu, “Şunu söylemek istiyorum; tam da sınırın kıyısında, Edirne’mizde, tam da Meriç’in kenarından itibaren Lozan Antlaşması’ndan sonra topraklarımıza katılan bu bölümünde sizlerle şu çağın en önemli unsurunu paylaşmak istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu topraklarda ortaya koyabileceği idari performans, demokrasi performansı, teknoloji performansı, gelişim eğitim, kültür, sanat, yaşama dair ne var ise bizim ortaya koyacağımız performansın sadece ülkemizi ve 86 milyon insanımızı ilgilendirdiğini düşünmeyelim. Bizler, inanınız ki yanı başımızda bulunan İslam coğrafyası dahil olmak üzere Ortadoğu’dan Kafkaslara ta Orta Asya’dan hemen doğu sınırımızdaki İran’dan, Ermenistan’dan, Azerbaycan’a, Gürcistan’a ve bütün Balkanlara dolayısıyla aslında Avrupa’ya o kadar iyi gelecek bir süreci var eder ki inanınız dünya tarihinde önemli bir dönemin başlangıcına milletçe imza atabiliriz. Peki 21’nci yüzyılda bunun tılsımı, bunun kaynağı ne? Bunun kaynağı aslında içi iyiyle dolu şeyler, güzellikle dolu şeyler, barış, demokrasi, iyi yönetim anlayışı, ortak akıl, bilim ve bütün bu hususlardaki atılacak ileri düzeyde adımlar. O bakımdan bu sofralarda bulunan bizler, bu sürece talip olan başta saygıdeğer Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve 6’lı Masa’nın diğer liderleri ve diğer bütün sürece katkı sunacak kişiler, kuruluşlar, partiler, liderleri, özel sektör her birimiz tam da böylesi bir dönemde sorumluyuz. Ve özellikle gelecek nesle karşı sorumluyuz.” dedi.  

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side